CHP liderine şizofrenik diyen Habibe Öçal'a Esat Şengül cevap verdi: Şizofrenik hasta sensin

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na söylediği sözlere CHP İl Başkanı Esat Şengül cevap verdi. Şengül açıklamasında ''şizofrenik hasta tanımlaması yapan AKP Milletvekili Habibe Öçal, bende aynısını sana iade ediyorum'' dedi.

SİYASET 23.10.2021, 23:02
CHP liderine şizofrenik diyen Habibe Öçal'a Esat Şengül cevap verdi: Şizofrenik hasta sensin
banner257
banner226

Ekinözü Belediyesi hakkındaa ortaya atılan yolsuzluk iddiaları ile ilgili olay büyüyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da gündeme getirilen yolsuzluk iddiaları hakkında dün bir açıklama yapan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, CHP lideri hakkında çok sert ifadelerde bulunmuştı. öçal açıklamasında "Kendi çirkinliklerini, kendi çirkeflerini bastırmak amaçlı böyle bir yola gittiklerine inanıyoruz. Emin olun cevap vermek bile kale bile almak bize zül geliyor." demişti.

Kamuoyu Habibe Öçal'a cevabı CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'un vermesini beklerken cevap CHP İl Başkanı Esat Şengü'den geldi. Şengül sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Akp milletvekili Habibe Öçal, adeta yolsuzluk bataklığının içinde yüzen Ekinözü Belediyesi’ne sahip çıkmış. Bunu yaparken de haddini aşarak Sayın Genel Başkanımıza hakaret içeren cümleler sarf etmiş.

Bir defa o cümleyi sana iade ediyorum. Çünkü kendisinde tam karşılık bulacak bir cümle. Neden mi ? Bakın şöyle anlatayım Genel Başkanımız, adı yolsuzluk ile anılan Ekinözü Belediyesi'ni gündeme getirmiş, yolsuzluk ihbarında bulunan kişinin ivedilikle işten çıkartılmasına da karşı çıkarak, o işçiye sahip çıkmış olmasına şizofrenik hasta tanımlaması yapan AKP Milletvekili Habibe Öçal, bende aynısını sana iade ediyorum.

Bakın Hanımefendi, açıklama yaparken üç önemli şey dikkatimi çekti. Yargı diyorsun, madem yargıya intikal etmiş bir konu, sonucunu beklemeden neden sahip çıkıyorsun. Yoksa yargıyı mı etkilemeye çalışıyorsun? Velev ki yargı yolsuzluğun yapıldığı yönünde karar verirse o zaman da sahip çıkacak mısın? Ya da bu işlerde parmağın var da ondan mı telaşa düştün Habibe Öçal?

Başka neler söylemiş bu hanımefendi? Halk demiş, Millet demiş, bu millet size şamar attı demiş. Telaşını hemen anladım. Habibe hanım, siz tekrar milletvekili olma telaşına kapılmışsınız. Bu hareketleri yaparsam tekrar milletvekili olurum hesabı yapıyorsunuz. Millet, Halk diyorsun da, Allah aşkına Millet adını ağzına alacak son kişi sen olmalısın diye düşünüyorum. Neden mi? Kendi özel çiftliğinin yolunu yaptıracaksın, özel çitler, barikatlar, milletin içme suyunu bile zor bulduğu bir ortamda özel çiftliğinize sulama suyu götüreceksin, sonra Millet diyeceksin. Gerçi sen Kahramanmaraş’ta su sorunu yok diyecek kadar da Kahramanmaraş’ı tanımıyorsun ama kendini çok iyi Kahramanmaraşlı sanıyorsun.

Millet, yokluk içerisinde bitap düşmüş bir durumda hala Millet, Halk diyorsun ya şaşıyorum bu duruma. Ama bahsettiğin o aziz Milletin asıl şamarını İstanbul’da nasıl attığını en iyi siz biliyorsunuz. Şimdi içinde bulunduğunuz ruh halini Aziz Milletimizin takdirine bırakıyorum."

banner261
Yorumlar (8)
Çağrı Alp Paköz 1 ay önce
Milletvekilleri neye göre belirleniyor.Bu kadın kim?Birikimi nedir?Bizi nasıl temsil edecek?Yoksa sadece birileri süper emekli edilmek için milletvekili mi yapılıyor,
Maraşlı 1 ay önce
Yolsuzlukla ilgili şikayette bulunan bir memur görevden alınıyorsa konu tartışmaya kapalıdır. Bırakın hukuk yapsın gerekeni şikayete bulunan kişiyi görevden almak baskıdır sindirmedir. Ötesi boş Allahtan korkun siz korkmasınızda adalet zaten yerini bulacaktır. Firavunlaşmaya gücün koltuğun adaleti yıkmasına müsade etmeyin. Kul soramadan Allah sorar Habibe hanım! Allahı da tekellerine aldılar başka herkes kafir!
Vatandas 1 ay önce
Bir kere de kabullenmek lazım ,hep rettiye,hep inkâr...
Var ama yolsuzluk var ve hat safhada...
EFEE 1 ay önce
HELAL OLSUN TÜRKOĞLU BELEDİYESİDE ARAŞTIRILMALI BU MİLLETVEKİLİNİN KARDEŞİDE İNCELENMELİ..
Semih canpolat 1 ay önce
Sayin başkan. Size bu üslup la cevap vermek hiç yakışmamış. Amaç zaten c kavgası cikarmak. Millet in durduğu yeri daha anlayamadılar.
maraşlı 1 ay önce
boşa yargılama yapmayın hırsızın kim olduğu belli oldu
Ede 1 ay önce
H Öcal yolsuzluğun üzerine gidileceğini adlı mercilerce titizlikle incelenecegini varsa suçlular cezalarını çekeceklerini söyledi. Ellam
Mücahit 1 ay önce
Esat şengül sen nasıl konuşuyorsun böyle, biraz terbiyeli ol
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı