Güvenç: Emeklilerin sorunlarını Meclise Taşıyacağım

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Güvenç: Emeklilerin sorunlarını Meclise Taşıyacağım

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı. Emeklilerin taleplerini dinleyen Güvenç, “Bir devletin haysiyeti, gururu, insanına, emeklisine, işçisine verdiği mutluluk kadardır. Yani devlet anlayışının da, siyaset anlayışının da temeli insan olmalı, insana hizmet olmalıdır. Bu anlamda, söz konusu taleplerinizi ve beklentilerinizi; dilim döndüğünce ve gücüm yettiğince, ilgili ve yetkili makamlara taşıyacağım” dedi.

Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) Başkanlar Kurulu Toplantısı, TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün ve 81 ilin şube başkanlarının katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantının onur konuğu ise TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç oldu. İki gün sürecek olan ve emeklinin gündemine ilişkin konuların değerlendirildiği toplantı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Murat Cangül’ün de katıldığı toplantıda ilk olarak kürsüye TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün geldi. Ergün konuşmasında emeklilerimizin çözüm bekleyen güncel sorunlarına değindi. Ergün’ün konuşmasını İçişleri Komisyonu Başkanı Güvenç notlar alarak takip etti.

“EN UFAK BİR ŞÜPHENİZ OLMASIN”

TÜED Başkanlar Kurulu’nda Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen Emekliler Derneği Başkanları’na seslenen Celalettin Güvenç, “Sayın Genel Başkanın ifade ettiği gibi, bir devletin haysiyeti, gururu, insanına, emeklisine, işçisine verdiği mutluluk kadardır. Yani devlet anlayışının da, siyaset anlayışının da temeli insan olmalı, insana hizmet olmalıdır. Bu anlamda, söz konusu taleplerinizi ve beklentilerinizi; dilim döndüğünce ve gücüm yettiğince, ilgili ve yetkili makamlara taşıyacağım. Bundan en ufak bir şüpheniz olmasın. Oldukça büyük, saygılı ve sevgi dolu bir ailenin misafiri olmanın mutluluğunu da yaşadığımı ifade etmek isterim” dedi.

Program sonunda TÜED’e üye olan Güvenç’e, TÜED kimliği törenle takdim edilirken, Genel Başkan Kazım Ergün tarafından TÜED rozeti de takıldı. Fahri emekli ünvanı da verilen Güvenç’ı ayrıca, Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Nalbantbaşı tarafından, Kahramanmaraş’taki TOKİ emekli konutlarına katkılarından dolayı bir de plaket sunuldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
rozturk.59
rozturk.59 - 3 ay Önce

Dinledi de Noldu? Emeklilerin Başı Göğe mi Erdi Sanki? Sadece Boşa Avundular. Hepsi Bu...!!!???

Özet
Özet - 3 ay Önce

Hep dinliyormuş gibi yapıyorlar, ne icraat var ne de gözle görünür bir iyileşme, hep palavra. Maraş ın ülkenin kaderi bu.

ALİ YILDIRIM
ALİ YILDIRIM - 3 ay Önce

Kahramanmaraş halkı yine %70 verir iktidar olur vermeyin bakalım ne olacak halkın karşısına hangi yüzle gelmişler

Maraşlı
Maraşlı - 3 ay Önce

acaba çözüm bulabileceğine kendi inanıyor mu ? Milletvekili maaşları olsa çözüm bulunur sorun değil

drsn
drsn - 3 ay Önce

ona konuşan emeklide suç , ne yapmış ne yapabilir . ancak cumadan cumaya halka mesaj atmayı bilir bizim vekiller...

taşkın
taşkın - 3 ay Önce

Dinledide noldu? Bir kulağından girdi öbüründen çıktı. Zerre umurlarına değiyorsa emekliler garibanlar asgari ücretliler ahacığım ben. Arkasını döndüğünde ne konuşulduğunu unuttu bile sayın vekil...

yavuz
yavuz - 2 ay Önce

en düşük emekli aylığı 2500 tl olmalı insanlar geçim sağlayamıyor..!!!!

HASAN
HASAN - 2 ay Önce

asgari ücret ne deme. ve şuan 2000 sonrası emekli olan biri ne kadar maaş alıyor. SAYIN VEKİLLERİM VE SAYIN HÜKÜMETİM BU İKİ SORUYA CEVAP VERİRMİSİNİZ.

Maraşlıgil
Maraşlıgil - 2 ay Önce

SAYIN GÜVENÇ YILLARDIR FAİZE MİLYAR DOLAR PARALAR ÖDÜYORSUNUZ NİÇİN BUNCA YIL ÖNLEM ALMADINIZ DEVLET DİLENCİ GİBİ VERGİ TOPLUYOR SİZLER NASIL ÇAR ÇUR EDİYORSUNUZ.SONUNDA BİNDİĞİNİZ DALI KESTİNİZ.VAH ALTUN YUMURTLAYAN TAVUK.BİTTİ GETTİ.


SIRADAKİ HABER

banner122