Habibe Öçal'ın zehir zemberek sözlerine Ali Öztunç ne cevap verecek?

Kahramanmaraş'ın Ekinözü Belediye Başkanı hakkında bir zabıta memurunun ortaya attığı yolsuzluk iddialarını gündeme taşıyan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal çok sert tepki gösterdi. CHP'yi çirkeflikle suçlayan Habibe Öçal'a özellikle Ali Öztunç'un ne cevap vereceği merak konuus.

SİYASET 22.10.2021, 09:01 22.10.2021, 09:18
Habibe Öçal'ın zehir zemberek sözlerine Ali Öztunç ne cevap verecek?
banner257
banner226

Bir dizi ziyaret için Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesine giden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, işten çıkarılan bir personel konusunun gereğinden fazla büyütüldüğüne değindi. 

Ekinözü Belediyesi’nde 6.5 yıldır zabıta olarak çalışan Ahmet Yardımcı, yolsuzluklar tespit etmiş ve belgelerle savcıya gitmişi. Belediyenin işte attığı zabıta, “Pişman değilim” şeklinde açıklama yapmıştı. 

Konuyla ilgili basına bir açıklama yapan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, çok sert ifadelerde bulundu. Öçal açıklamasında şunları söyledi:

 “Son günlerde kamuoyunu meşgul eden Ekinözü belediyemizle ilgili birtakım çirkin söylentiler var. Bunu aslında konuşmaya bile değer görmüyorum. Oldukça ucuz ve basit bir konu olarak görüyoruz. Burada sıradan bir kamu görevlisinin yaptığı disiplinsizlik karşısında belediye başkanımızın ve kurum amirlerinin aldığı birtakım kararlar, yani işlem noktasında kamu görevlisinin hezeyanıyla başlayan birtakım iddialar.

Bu iddialar hukuka taşınmış, savcılığa sunulmuş vaziyette. Bizler hukuka ve hukukun üstünlüğüne güvenen, hukuk devleti inancında olan insanlarız. Bu noktada elbette ki hukukun vereceği kararlara saygılıyız.

Hukukun vereceği kararlardan önce çıkıp da bunu bir muhalefet genel başkanının şizofrenik bir yaklaşımla Ekinözü Belediyesi’ni gündeme almasını Türk siyaseti açısından bir talihsizlik olarak görüyoruz ve muhalefet noktasında da ne kadar yerlerde pespaye bir siyasetin izlendiğine hepimiz şahitlik etmekteyiz. Muhalefetin aldığı birkaç tane büyükşehir belediyesinin hezeyanına kapılarak gerçekten bu kadar halüsinasyon görürcesine açıklamalar yapmasını talihsizlik olarak nitelendirmek lazım. Keza biz de biliyoruz şu anda onların mevcut belediyelerindeki durumu, borç bataklarını, belediyelerinin içerisindeki bir takım ahlaksız uygulamaları, anti demokratik uygulamaları hepimiz biliyoruz.

İstanbul büyükşehir Belediyesi ortada, yine İstanbul’daki birçok belediye Büyükçekmece Belediyesinden Beşiktaş’a kadar birçok belediyenin bugün nasıl birtakım iddialarla yolsuzluk iddialarıyla gündemde kaldığını ve basını oldukça meşgul ettiğini biz de bilmekteyiz. Bizim muhalefetimiz yaptığı eleştirilerle yaptığı çalışmalarla yalan iftira hakaret inkâr, her türlü çirkefliğe bulanmış vaziyette ve bizi de o kendi çirkefine çekme gayretinde bulunmaktadır. Biz belediyemizin de teşkilatımızın da arkasındayız. Yapılan işlerin doğru yaptığının arkasındayız. Halk ta arkasında. Bakın şu an belediyemizin halkta arkasında. Bir personelin işten uzaklaştırılmasıyla bu kadar ilgileniliyorsa Bolu Belediyesi’ne baksınlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde sayıları on binleri bulan çıkarmalara baksınlar. CHP Belediyelerinden çıkarılan işçilere baksınlar. Aydın Belediyesi’ne, İzmir Belediyesi’ne baksınlar. En dürüst dedikleri Mansur Yavaş’ın belediyesine baksınlar. Dünya kadar işçi çıkartıldı. Hangi gerekçeyle çıkarttılar bunları.

Bizim disiplinsiz davranan bir personelimizin çıkartılmasından tutup da kendi çirkinliklerini kapatmak amacıyla muhalefetin en tepesinden böyle bir söylemi açıkçası, ağzımız açık şaşkınlıkla takip etmekteyiz. Kendi çirkinliklerini, kendi çirkeflerini bastırmak amaçlı böyle bir yola gittiklerine inanıyoruz. Emin olun cevap vermek bile kale bile almak bize zül geliyor. Bizim Kahramanmaraş’ın bir tabiri vardır, gözünün önündeki hezeni görmeyip te başkasının gözünün önündeki çöpü görmesi gibi. Bizim gözümüzün önünde çöp te yok, ama kendileri emin olun öyle bir kara duvar örmüşler, öyle bir çirkefin içindeler ki battıkça batıyorlar. Biz CHP belediyelerinin yaptıkları yolsuzlukları rakamlarla verebiliriz. Usulsüzlükten tutun da ahlaksızlıktan, tacizden, tecavüzden.

Bir kadın olarak beni konuşturmasınlar. Bir kadın olarak CHP teşkilatlarında CHP belediyelerinde yapılan ahlaksızlıkları biz onlara sayılarla rakamlarla veririz. Ama bunları dile getirmeyi biz zül kabul ediyoruz. Kendi siyasetimizin çizgisini düşürmemeye dikkat ediyoruz. Bu noktada kendilerinin yaptığı çirkef siyasete asla alet olmayacağız. Nezih siyasetimize, milletten yana siyasetimize devam edeceğiz. Gerek teşkilatlarımız ile gerek yerel yönetimlerimizle dimdik ayaktayız. Halk her defasında bunlara okkalı tokatlar atıyor, ama her attığı tokatta insanın aklı başına gelmesi gerekirken bunlar tamamen akılları başlarından kaybolmuş vaziyette hareket ediyorlar. İşleri güçleri yalan ve iftira. Halkın gündemini bunlarla meşgul ederek kendi arkalarındaki çirkinlikleri kapatmaya çalışıyorlar. Yatırımlar arttıkça halka hizmet gittikçe çıldırıyorlar. Bunlar değil belediye, bir bekçi kulübesi bile emanet edilecek durumda değiller” diye konuştu.

ALİ ÖZTUNÇ NE CEVAP VERECEK

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal'ın cHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP teşkilatı hakkında söyledikleri sözlere özellikle cHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un ne cevap vereceği merakla bekleniyor.

Yorumlar (16)
Ahmet AZAK 2 ay önce
Anlamıyorum, yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali, yahu yolsuzluk ve hırsızlık olduğunu kendi personeli söylüyor ve ispat ediyor. Şimdi kılıçdaroğlu ile ne alakası var, çirkeflikse, şizofrenlikse ve çirkinlikse bu şablona siz daha iyi uyuyorsunuz. Afaki bir biçimde haksız yere kredi alan kardeşinin çiftliğine devletin imkanlarını kullanmadığı için tayiyini çıkarttığın Türkoğlu Kaymakamının hesabını ver sen. Müslüman kul hakkı yemezdi hani.
özgür 2 ay önce
oy veren herkese müstehak...
EDEE 2 ay önce
ALİ BEY SADECE KAYMAKAM OLSA AYNI ANDA TARIM İLÇE MÜDÜRÜNÜDE GÖREVDEN ALDILAR ACABA NE İSTEDİLERDE ALAMADILAR..ALİ ÖZTUNÇ VEKİLİM BU İŞİ ARAŞTIRMALI ALTINDAN NE ÇIKACAK.
Cenk 2 ay önce
Bir tane elle tutulur hizmetini görmedik. Her zaman polemik içinde ve laf kalabalığı peşinde. Bir kere de bir semt pazarına git de vatandaşı gör..!
Fedai46 2 ay önce
Teyzo sen ne diyorsun seni dinleyen var mı? Al maaşını keyfine bak. Akrabalarını da devlet işine yerleştirdiysen görevini layıkıyla yapmışsın demek.
mekselina 2 ay önce
habibe öcal kim? haberi yapılacak kadar ünlüde biz mi tanımıyoruz?
KÜRŞAT 46 2 ay önce
Sayılı günler tükendi
Yolun sonu görünüyor
hasan 2 ay önce
ALİ ÖZTUNÇ ADAM GİBİ ADAM.HEPİNİZ BİR ALİ ÖZTUNÇ ETMEZSİNİZ.
Turgut karaca 2 ay önce
Gel büyüğü onikisubat ilce belediyesi imar müdürlüğündeki usulsüzlükler. Gel istersen. Yandaş müteahhit in binalarını sınıflandırılması nda sgk ücreti az çıksın diye usulsüzlükler yapan. İlişiksizlik belgesi olmadan kaçak yerlere kısmı kullanım izni belgesi hazırlayan. Gel gör şizofreni yi. Bence susun. Midemiz bulanıyor artık. Mal varlıkları araştırılmalı açıklanmalı bakin dürüst kim çıkar ortaya.
fenerli 2 ay önce
yahu bazen düşünüyorum ben mi çok yanlış düşünüyorum diye.bu kadar mı yüzü kızarmaz bir insanın.çıkıp şu şekilde konuşuyor.insanların aklıyla alay ediyorlar.bir maraşlı olarak kendini sokakta görsek tanımayız,hiçbir şekilde maraşa bir faydasını ne gördük ne duyduk,arada sırada böyle gereksiz çıkşlar yapıp kendini belli etmeye çalışan birisi.belgeler ile ispatlanan bir durumu gözümüzün içine baka baka yalanlamaya çalışıyor.vAllaha söyleyecek birşey bulamıyorum.biz bunlarımı seçtik,gönderdik
Mehmet Ali Şahinoğlu 2 ay önce
CHP ye Kurban olun HADSİZLER!!!
EFEEE 2 ay önce
TÜRKOĞLUNUN KAYMAKAMI VE TARIM İLÇE MÜDÜRÜ NEDEN GÖREVLERİNDEN ALINDI VEYA TAYİN EDİLDİ.SEBEBİ KİM ÖNCE BUNU Bİ AÇIKLAYINDA BİLELİM....VERRRR COŞKUYU VER MEHTERİİİİİ
Sabri tuzcu 2 ay önce
Dinin bayragimizin üzerinden elinizi çekin lutfen artık
maraşlı şeyhoğlu... 2 ay önce
chp li değilim ama artık halk sizden nefret ediyor. hepiniz ali öztunç un yarısı bile etmezsiniz. Maraşa ne faydanız var. Futbola mı eğitime mi sanayiye mi kültüre mi ulaşıma mı.... Komşu illere bakın da örnek alın. Haram aldığınız paralar...
Kenan 2 ay önce
Ekmeğinden edilen sen olsan ne yapardın acaba. Tabiki senin geçim derdin yok. Sen ancak memurların haksız yere tayin işleri ile uğraşırsın. Taraf sendikanın emri altına girmiş onları koltuk sahibi yapıyorsun. Haksız yere yaptırdığın bu tayinlerin hesabını Allah sorar sana inşAllah. Biraz sus konuştukça batıyorsun, reise zarar veriyorsun.
muhittin 2 ay önce
habibe hanım ak partiye çok yakışıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı