Mahir Ünal: Biz Kahramanlarımızı ve Hainlerimizi unutmayız!

Ünal, Onikişubat Belediyesince Kale Mahallesi'nde yaptırılan 17 derslikli Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 80 kişilik öğrenci yurdunun açılışında, eğitimin Türkiye'nin geleceği için önemine dikkati çekti.

Mahir Ünal: Biz Kahramanlarımızı ve Hainlerimizi unutmayız!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Biz kahramanlarımızı ve hainlerimizi asla unutmayız. Biz bin yıldır bu topraklardayız. Biz bin yıldır bu topraklardaki bütün kahramanları ismimiz gibi ezbere biliriz. Biz bu topraklarda bütün hainleri de ismimiz gibi ezbere biliriz." dedi.

Ünal, Onikişubat Belediyesince Kale Mahallesi'nde yaptırılan 17 derslikli Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 80 kişilik öğrenci yurdunun açılışında, eğitimin Türkiye'nin geleceği için önemine dikkati çekti.

Şehit Erol Olçok ile olan hatıralarını aktaran Ünal, hayırlı insanları yad etmek ve unutmamanın kültürlerinin önemli bir parçası olduğunu söyledi.

"Biz kahramanlarımızı ve hainlerimizi asla unutmayız." diyen Ünal, "Biz bin yıldır bu topraklardayız. Biz bin yıldır bu topraklardaki bütün kahramanları ismimiz gibi ezbere biliriz. Biz bu topraklarda bütün hainleri de ismimiz gibi ezbere biliriz.O yüzden bizim unuttuğumuzu kimse sanmasın. Biz bin yıldır bu topraklarda olup biten her şeyi hatırladığımız için bugün millet olarak ayaktayız." ifadelerini kullandı. 

Ünal, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Erol Olçok'un dışarı çıkarken kendisini aradığını aktararak, şöyle devam etti:

"(Hocam, ben çıkıyorum) dedi. Öyle bir geceydi ki hiç birimizin hiç birimize söyleyecek hiçbir şeyi yoktu. Çünkü özgürlüğümüzün, varlığımızın, kavgamızın, davamızın hepsinin anlamı olan bizi yaşatan, bizi kuşatan, bizi kucaklayan toprağımız, ülkemiz, devletimiz elimizden alınıyordu. Ondan başkan düşünecek hiçbir şeyimiz yoktu."

- "Hendek kazmaya kalkışırsanız devlet seyirci kalmaz"

Dünyanın 15 Temmuz'un ne anlama geldiğini anlamadığını vurgulayan Ünal, "Çin'de bir genç tankların önünde kollarını açıp durdu diye 20 yıl onunla ilgili film çektiler, hikaye anlattılar. Oysa bu millet kurşuna kafa attı. F16'ya levye fırlattı. Tankların altına yattı. Çıplak elleriyle ülkesini, vatanını kurtardı. Bu hikayeleri anlatmalıyız, bunları yaşamalıyız ki çocuklarımızın kalbinde vatan sevgisi, bağımsızlık aşkı filizlensin." değerlendirmesini yaptı.

Mahir Ünal, belediyelerin kaynak kullanımını doğru yapması ve yeni kaynaklar oluşturması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Kaynaklarını 'çarçur' etmeyecek. Kafasına göre kaynak kullanmayacak. Okulunu yapacak, bilgi evini yapacak, kültür merkezini yapacak, AK Partili belediyelerin yaptığı gibi yapacak. Hele de o HDP'li belediyeler gibi devletin kaynağını Kandil'e göndermeye, devletin iş makinesiyle çukur, hendek kazmaya kalkışırsanız devlet buna seyirci kalmaz. Bizim tek bir işimiz var. Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğinin tek bir misyon ve amacı var. Rahmetli Erol Bey söylerdi bunu. İnsanımızı evinde, sokağında, mahallesinde, ilçesinde, şehrinde, huzurlu, güvenli, rahat, müreffeh bir şekilde yaşatmaktır. 16 yıldan beri bunu yapıyoruz."

Konuşmaların ardından okul ve yurdun açılışı yapıldı, sınıflar gezildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 9 ay Önce

Allahtan ahiret var yapilan ve yasananlar muslumana yakismali gelip burda vaiz verip kendine musluman olan vekil Allahtan ahiret var burdaki isadamlarina ihale verdirmeye calisan vekil guzel yerlerden kendine mal edinen vekil neden musluman gibi davranmiyorsunuz ahiret var burasi gecici dunyalar senin olsa bos. Vebali cok buyuk dikkat edin halkin duasini alin beduasini almayin kibir seytana yakisir seytan olmayin laf sahibini bulur

hacı
hacı - 9 ay Önce

Bir bayram günü seni valilikte görünce heyecanla bayramlaşmak için yanına gelen halk diye tabir ettiğiniz sürüden birisi de belki bir kahramanın babasıydı,ama sen kafanı başka tarafa çevirerek sadece elini uzattın,kırdın,küstürdün,rencide ettin,ötekileştirdin,yıktın,tahkir ettin sevgilimiz Recep tayyib erdoğana zarar verdin.Kucaklamayı yürekten yapamayacaksan çekil,yapacak olanlara fırsat ver,bu dünya için çok zor ama ahiretin için çekil.

hanif
hanif - 9 ay Önce

He yaw he he , ver mehteri

AHMET
AHMET - 9 ay Önce

BOŞ LAKIRTI

özgür
özgür - 9 ay Önce

hdp'li belediyeler bu kaynakları kandil'e gönderirken devletin yetkili kurumları ne yapıyordu. tüm muhalif belediyeler müfettişler tarafından ablukaya alınmışken bu nasıl olabiliyor. ayrıca bu teröristler çukur ve hendek kazarken özellikle sizde bunların uzantıları ile dolmabahçede hoş sohbetler yapıyordunuz. dün beraber kuzu sarması olanlar şimdi kendilerini temize çıkarmaya çalışıyorlar ama nafile.
sizler neden hep imam hatip açıyorsunuz. bu kadarı sizce yetmedimi. dolduramadığınız halde devamlı aynı okulları açmanızın sebebi nedir. sizler kendi çocuklarınızı neden bu okullara göndermiyorsunuz.

ali
ali - 9 ay Önce

Senin gibi taklacı ları da hemen unuturuz.

mehmet
mehmet - 9 ay Önce

Tabi tabi.ha bi de hainlerimiz mi o kısmı anlamadım

M Ali Küçüktüfekçi
M Ali Küçüktüfekçi - 9 ay Önce

masal anlatmaya devam

Sultanoğlu
Sultanoğlu - 9 ay Önce

Kahramanı cökturdünuz tebrik ederim unutmazsiniz tâbi ki aslanı kediye boğdurdunuz


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154