Mansur Yavaş’tan 600 milyon liralık Kara Kış Destek Paketi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 'Kara Kış Destek Paketi'yle ihtiyaç sahibi ailelere toplamda 600 milyon TL'lik yardımda bulunulacağını duyurdu. Yavaş, "Ankara ayazında dayanışmayla ısınıyoruz. Başkent'te kimse yatağa aç girmeyecek, okumayan hiçbir çocuk kalmayacak. Çetin günleri birlikte aşacak, güneşli günlere birlikte ulaşacağız." ifadelerini kullandı.

SİYASET 27.10.2021, 21:17
Mansur Yavaş’tan 600 milyon liralık Kara Kış Destek Paketi
banner257
banner226

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kış ayının yaklaşmasıyla ihtiyaç sahibi aileleri sevindirecek bir haber daha duyurdu. Sosyal medya hesabından videolu paylaşım yaparak ihtiyaç sahibi aileler için ‘Kara Kış Destek Paketi’ni açıklayan Yavaş şu ifadeleri kullandı:

* Sevgili ailem, bugüne kadar sizlerle birlikte 6 milyon tek yürek olduk. Hiç kimsenin ‘Bu kentte benim kimsem yok mu?’ sorusunu cevapsız bırakmadık. Cumhuriyetimizin başkentini, iyiliğin de başkenti haline getirdik. Bir yandan kuraklık, bir yandan pandemi süreci, bir yandan da ekonomik  koşullar nedeniyle hemşehrilerimizin büyük bir kısmının çeşitli zorluklar yaşadığını biliyoruz. Bu sorunu aşmak için yeni bir sayfa açıyor, ‘Karakış Destek Paketimizi açıklıyoruz.

BAŞKENT KARTLARINA 500 LİRALIK EK DESTEK

*Yeni destek paketimizde, bize başvuran ihtiyaç sahibi ailelerimize doğalgaz desteğinde bulunacağız. Bu desteğe başvuru durumuna göre, 400 milyon lira civarında bütçe ayırırken, aralık ayında 220 bin ailemizin Başkent Kartına 500 liralık ayrıca destek tutarının yatırılması için çalışmalarımıza başladık.

“20 BİN CİVARINDA EVLADIMIZIN DA SERVİS ÜCRETLERİNİ ÖDEMEYE BAŞLAYACAĞIZ”

*Tüm bunların yanında yılbaşından itibaren, sosyal yardım alan her ailemizin Başkent Kartıyla günlük birer ekmek ve aylık birer kilo et alabilmeleri için hazırlıklarımızın sürdürüyoruz. Yılbaşından itibaren, 20 bin civarında evladımızın da servis ücretlerini ödemeye başlayacağız. Hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmesin, kimse aç ve açıkta kalmasın diye hazırladığımız Kara Kış Destek Paketimiz ile çetin ayları birlikte aşacağız, güneşli günlere hep birlikte ulaşacağız.

banner261
Yorumlar (9)
maraşlı 1 ay önce
Gümbür gümbür geliyor Başkan...
Adem 1 ay önce
İşte çılgın proje dediğin böyle şeyler olur . Sıradan vatandaşa dokunacak şeyler.Akp nin çılgın projeleri kendi yandaş müteahhitlerine dokunuyor daha çok …
ziya 1 ay önce
maşAllah geleceğin cumhurbaşkanı işAllah yakışır
Maraşlı 1 ay önce
Ben bu zihniyeti anlamıyorum arkadaş. Heryerde bu haber. Ak parti yönetimindeki Hükümet ve Belediyeleri yıllarca yapmakta zaten. Sanki yeni birşey yapıyormuş gibi haberleştirilmesi bana garip geliyor. Üstelik bu zihniyet yardım alan insanlarada yıllarca Makarnacı diye de aşağlamışken. Parlatın bakayım
46 1 ay önce
Helal olsun valla. Su an tr de 1 numara
ali 1 ay önce
işte sosyal devlet anlayışı
m ali k 1 ay önce
gazı hızlı vermeyin ,recep'e toslar alimAllah..
Karınca 1 ay önce
Ankaranın bahtı kara geri kaldı güzelim kent chp li kalmadı toplama adamlar olursa böyle olur İstanbul ankara
temel 1 ay önce
oda birsey mi bizim maras beleduyeleri harac kesiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı