Okay: Mevcut imkanlarla bu yapıldı!

AK Parti Dulkadiroğlu ilçe Belediye Başkan adayı Necati Okay, “Mevcut imkanlarla bu yapıldı!”

SİYASET 05.03.2014, 17:45
Okay: Mevcut imkanlarla bu yapıldı!
banner257
AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Adayı Necati Okay, Aksu mahallesinde yaptığı konuşmada: “15 yıl önce büyükşehir olan Kahramanmaraş bizden önceki hükümetler tarafından büyükşehir yapılmadığı için il belediye başkanlığı ile idare ediliyordu.
Başbakanımız onun için burayı büyükşehir yaptı. İl belediyesi ile ancak bu kadar hizmet yapıla biliyordu” dedi.

Dün akşam Ak Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç, il Başkanı Metin Doğan, Dulkadiroğlu ilçe başkanı Ömer Debgici, İlçe Belediye Başkan adayı Necati Okay ve Belediye Meclis üyesi adayları ile Aksu mahallesine çıkarma yaptılar.

Yaklaşık 250 kişinin katıldığı kapalı salon toplantısında bir konuşma yapan Ak parti Dulkadiroğlu ilçe Belediye Başkan adayı Necati Okay: “2000 bin yılında yapılan Nüfus sayımında Kahramanmaraş Büyükşehir Nüfusunu yakalamıştı. O dönem iktidar partisi Kahramanmaraş'ı büyükşehir yapmadı. 14 yılımız boşa gitti.

İl belediyesi ile büyükşehir yürütmek zor iş, bu sebeple yapıla bilen hizmetler ancak bu kadar oluyor, kanun il belediyesi kanunu ama artık Kahramanmaraş Büyükşehir olması için Başbakanımız söz vermişti. Kahramanmaraş'ı büyükşehir yaptı. Kahramanmaraş Belediye olarak ikiye bölündü. Dulkadiroğlu ilçesi ve Onikişubat ilçesi kuruldu.

Dulkadiroğlu belediye başkanlığı adayı olarak görev bize verildi. Onikişubat belediye başkanlığı adayımız ağabeyimiz Hanefi Mahçiçek, Büyükşehir belediye başkan adayımız ise 11 yıldan beri parti yönetiminde beraber çalıştığımız eski il başkanımız Fatih Mehmet Erkoç bey ve artık Kahramanmaraş'ta 3 belediye üç koldan hizmet edecektir” dedi.

Dulkadiroğlu ilçesine il belediyesi kanunu ile ancak bu kadar hizmet yapılabildiği için Büyükşehir ve paranın var olduğunu söyleyen Necati Okay: “Büyükşehir belediye başkanımız dev projelerle, Dulkadiroğlu belediyesi olarak bizde sosyal belediyecilik ve sizin gibi 101 mahallemize hizmet etmek için artık paramızda var, imkânımızda var, İnşallah 30 Mart da görevi bize verdiğinizde Kahramanmaraş'ta kalkınma hamlesi başlayacağını” söyledi.

5 Mart 2014 günün akşamı Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Fatih Mehmet Erkoç'un dev projelerini açıklayacağını, Büyükşehir belediyesinin yapacağı projeler olduğunu , Dulkadiroğlu belediyesi olarak kendilerin yapacağı projeler olduğunu belirten Necati Okay konuşmasına daha sonra şöyle devam etti: “Yapılan hizmetlere yeterli diyemeyiz, ancak başta da söylediğim gibi, il belediyesi kanunu ve il belediyesi yönetimi ile büyükşehir'e yapılan bilen hizmet bu kadar oluyor, biz asıl hizmeti sizlere büyükşehir belediyesi ile vereceğiz, Başbakanımız söz verdi Kahramanmaraş'ı büyükşehir yaptı gelirlerimiz 3-5 kat arttı, artık hizmeti bizden isteyin. 31 Marttan sonra gelip burada sizlerle oturup yeniden istişare edeceğiz, öncelikli meselelerimizi belirleyerek öncelikli olanları önce yapacağız sonra sırası ile 5 yıl sonra insanımız insan gibi yaşanan bir mahallede oturtacağız” diye konuştu.
Yorumlar (5)
ede 6 yıl önce
Kim inanır: Kadir İnanır
mustafa 6 yıl önce
gerekli ödenekler ayrıldı maraşa hizmet yapmanız için ama sizin zihniyet belediyeye faydası olmayan projeleri hayata geçirmek istemediniz işiniz gücünüz menfaatinize çıkarınıza olan hizmetler yapmak oldu...
Murat 6 yıl önce
Kendi ağızlarıyla itiraf ediyorlar. 2000 Yılındaki nüfus sayımında her eve 7 kişi yazdıran, çadırları bile 10-15 kişilik ile olarak yazdıran Mahçiçek şimdi belediye başkan adayı. O zaman sayımda usulsüzlük yapıldığını bilmeyen kalmadı. Yazım görevlilerini sosyal tesislere kilitleyip defterlerin tamamını doldurttular. Erkoç 11-12 senedir partide ilçe ve il başkanı olarak görev aldı. Bugüne kadar il genelinde partinin en yetkili ismi. Elinde sihirli değnek vardı da şimdiye kadar niçin kullanmadı. Para artacak diyorlar, parayı yönetecek kişiler değişmediği müddetçe hiç bir şey değişmez.
yalan rüzgarıı 6 yıl önce
yaw he he...
Edem Bırak Bırak 6 yıl önce
Bırakın Allah aşkına ya Mevcut başkan kaldırım yapmaktan park yapmak başka ne yaptı birgün gidin bakın o parklara gençler hakkını veriyor ailenle gidemiyorsun oynaş yeri doldu şimdi Kültür park herşeyiyim tas tamam parkımız eksikti yani ve 14 yıl boşa gittin diyorsun bu 14 yıl içinde 2 dönemdir sizde niye boşa gidiyor bence konuşmadan düşünün zira kendi ağzınızla yalanınız çıkıyor... Bir yolumuz yok Aslanbey Mah.yağmur yağdığında bakleriz mutlaka gelin görün muhtarlığın olduğu yere mutlaka bende gelirim sizi götürrüm yola doğru giderseniz yapmayın bişey.
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?