banner230

Sayın Arınç: Kürtlerin ne yaşadığını Demirtaş yerine benden dinlemek ister misiniz?

Ali Çam yazdı. Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş'ın kitabını tavsiye ettiği konuşması büyük tepki toplarken bir tepki de yazarımız Ali Çam'dan geldi. Yazıdaki vurucu cümlelerden biri şu ''Şehit askerlerin, polislerin, öğretmenlerin ve onların geride bıraktıkları anaların, eşlerin, çocukların hayat hikayelerini okudum ben. Selahattin Demirtaş'ın kitabını okumuyorum''

SİYASET 21.11.2020, 12:44 21.11.2020, 13:11
Sayın Arınç: Kürtlerin ne yaşadığını Demirtaş yerine benden dinlemek ister misiniz?
banner257

Ali Çam'ın Yazısı:

Sayın Arınç…

Geçtiğimiz günlerde bir TV kanalında çıktığınız programda Selahattin Demirtaş’ın size imzalayarak gönderdiği kitabını okuduğunuzu ve herkesin okumasını tavsiye ettiğinizi söyledikten sonra şu şok edici ifadeleri kullandınız:

"Devran kitabını okudum, Belki Demirtaş hakkında fikriniz değişmeyecek ama Kürtlerin neler yaşadığını anlayacaksınız, Kürtler konusunda fikriniz değişebilir"

KÜRTLER KONUSUNDA FİKRİMİZİ NEREDEN BİLİYORSUNUZ?

Sayın Arınç…

Diyorsunuz ki; Kürtler konusunda fikriniz değişebilir. Bizim KÜRTLER konusunda fikrimiz değişmez Sayın Arınç…

Kız alıp kız verdiğimiz, birlikte ağlayıp birlikte güldüğümüz, komşuluk yaptığımız, yolculuk yaptığımız, Al Bayrağın altında birlikte yaşadığımız, acı günde tatlı günde birlikte olduğumuz, şehit olan evlatlarımıza birlikte ağladığımız Kürtler hakkındaki fikrimiz asla değişmeyecektir.

Kürtler derken kimleri kastediyorsunuz Sayın Arınç…

Bizim Kürtlerle bir sorunumuz olduğunu size kim söyledi, siz buna nasıl ikna oldunuz?

KÜRTLERİN NELER YAŞADIĞINI SELAHATTİN DEMİRTAŞ’IN KİTABINDAN MI ÖĞRENECEĞİZ?

Sayın Arınç…

Bunca yıl devletin her kademesinde en üst seviyede görevler aldınız. Kürtlerin neler yaşadığını öğrenmek için elinizde her türlü imkân vardı. Onlardan öğrenemediniz de Selahattin Demirtaş’ın kitabından mı öğrendiniz?

Kürtlerin neler yaşadığını öğrenmek için Kürtlerle konuştunuz mu Sayın Arınç? Onların evlerine misafir oldunuz mu? Neler oluyor diye sordunuz mu?

Bakın koskoca 5 senesini, hem de 1991’den itibaren, doğunun Cehennem olduğu yıllarda Cizre’de görev yapan bir öğretmen olarak anlatayım size. Bana söyler misiniz lütfen Demirtaş’ın kitabında bunlar yazıyor mu?

DEMİRTAŞ’IN KİTABINDA BUNLAR YAZIYOR MU?

Bir; Kürtlerin 12-13 yaşındaki erkek ya da kız çocukları zorla dağa kaçırılıyor. Kız çocuklarına tecavüz ediliyor. Ellerine silahlar veriliyor, zorla terörist yapılıyor. Demirtaş’ın kitabında bu yazıyor mu?

İki; Askerlik çağı gelmiş delikanlılar, askerlik adı altında zorla PKK’ya alınıyor. Bunu çoğunluğunu HDP’lilerin oluşturduğu PKK’nın şehir yapılanması yapıyor. Gitmek istemeyen gençler zorla götürülüyor, gitmezse öldürülüyor. Karşı çıkan aile katlediliyor. Demirtaş’ın kitabında bu yazıyor mu?

Üç; Bir çocuğu Türk Ordusuna katılan ailenin diğer çocuğu HDP’nin de katkılarıyla zorla PKK’ya alınıyor. Bu yüzden doğuda binlerce ailenin bir çocuğu asker bir çocuğu terörist oluyor. Bunların hepsinde de PKK’nın şehir yapılanması olan HDP’nin katkısı var. Demirtaş’ın kitabında bu yazıyor mu?

Dört; PKK tarafından, sık sık kepenk kapatma eylemleri yapıldı. Bu eylemlerin iki-üç gün sürdüğü oldu. Kepenk kapatma eylemine katılmayanların, ölüm tehditlerine rağmen devletinin yanında olanların dükkanları yakıldı, eyleme katılmayanlar öldürüldü. Demirtaş’ın kitabında bu yazıyor mu?

Beş; Esnaftan silah zoruyla haraç alındı. Demirtaş’ın kitabında bu yazıyor mu?

Altı; Halk mahkemeleri kuruldu. HDP’li yöneticilerin de içinde bulunduğu halk mahkemelerinde devlete destek veren KÜRTLER hakkında idam kararları verildi. Devlete destek veren KÜRTLER elektrik direklerine, ağızlarına para tıkılarak asıldı. Demirtaş’ın kitabında bu yazıyor mu?

Yedi; Köy minibüsleri tarandı. Minibüslerdeki kadın erkek, çoluk çocuk, yaşlı genç, hamile kadınlar, ana kucağındaki bebekler, hiçbir ayırım gözetilmeden araçtaki tüm KÜRTLER katledildiler. Demirtaş’ın kitabında bu yazıyor mu?

Sekiz; Kürt köyleri basıldı. Kürtler köy meydanına toplandı. KÜRTLER, HDP’nin desteklediği PKK tarafından topluca katledildiler. Demirtaş’ın kitabında bu yazıyor mu?

Dokuz; PKK tarafından köylerde evlere zorla girildi. Evin kadınlarına kızlarına tecavüz edildi. Gariban KÜRT köylüsünün rızkına el konuldu. Demirtaş’ın kitabında bu yazıyor mu?

KÜRTLERİN NE YAŞADIĞINI NEDEN DEMİRTAŞ’IN KİTABINDAN ÖĞRENİYORSUNUZ?

Bunların hiçbiri yazmıyorsa HDP Eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın kitabında ne yazıyor Sayın Arınç? Kürtlerin neler yaşadığını neden Demirtaş’ın kitabından öğreniyorsunuz?

Kürtlerin ne yaşadığını neden Kahraman Mehmetçik’ten öğrenmiyorsunuz?

Kürtlerin ne yaşadığını neden Kahraman Türk polisinden öğrenmiyorsunuz?

Kürtlerin ne yaşadığını neden TÜRK İstihbaratından öğrenmiyorsunuz?

Kürtlerin ne yaşadığını neden çocukları PKK tarafından dağa kaçırılan, 12 yaşındaki çocuklarına tecavüz edilen KÜRT analardan öğrenmiyorsunuz?

Kürtlerin ne yaşadığını neden eşine, kızına gözlerinin önünde tecavüz edilen KÜRT babadan öğrenmiyorsunuz?

Sayın Arınç,

Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilip edilmemesi benim sorunum değil. Yüce Türk mahkemeleri kararını verir.

Benim sorunum; sizin Kürtlerin neler yaşadığını öğrenmemiz için Demirtaş’ın kitabını referans olarak göstermenizle.

Demirtaş’a çok mu güveniyorsunuz Sayın Arınç?

Kitabında yazdığı her şeyin doğru olduğu kanaatine nasıl ulaştınız?

Demirtaş sizin açınızdan muteber bir isim midir?

Demirtaş’a Türk askerinden, Türk polisinden, Türk istihbaratından daha mı çok itibar ediyorsunuz?

Sözlerinizin her kelimesiyle doğuda vahşice katledilen Aybüke öğretmenin, Necmettin Öğretmenin, Mustafa öğretmenin, Nurettin öğretmenin ve on binlerce şehidimizin bir defa daha vurulduğunun farkında mısınız?

Son Söz Olarak! Demirtaş’ın Kitabını Okumuyorum Çünkü;

Doğuda kaldığı yıllarda PKK’nın ve şehir uzantısı HDP’nin tehditleri karşısında eli kolu bağlı kalan Kürtlerin gözlerindeki çaresizliği okudum ben.

Öğrencelerimin; sokaktan geçen Özel Harekât polislerine, Türk askerlerine sevgiyle, umutla, PKK’nın her saldırısından sonra ise korkuyla bakan gözlerini okudum ben.

Şehit askerlerin, polislerin, öğretmenlerin ve onların geride bıraktıkları anaların, eşlerin, çocukların hayat hikayelerini okudum.

Cizre meydanlarında İstiklal Marşını okudum ben.

Yanımda şehit olan Mustafa Boz öğretmenin eşinin gözlerini okudum ben Sayın Arınç…

Hendek Harekatı sırasında Silopi'de kalleşçe katledilen polis kardeşim Hilmi Bardakçı'nın eşinin ve yavrularının gözlerindeki acıyı, özlemi halen okuyorum ben.

Şehit çocuklarının, şehit analarının babalarının, şehit eşlerinin gözlerini okudum.

Şimdi Kürtlerin neler yaşadığını öğrenmek için bu kadar yaşadığım, okuduğum şeyleri bir yana bırakıp Demirtaş’ın kitabını okuyacağım öyle mi?

Daha çok beklersiniz.

Yorumlar (40)
MARAŞ46 4 ay önce
DİLİNE SAĞLIK ALİ HOCAM
Aksakallı akif 4 ay önce
Arınç'ın ağzındaki bakla yakında bir sürprizle ortaya cıkar , kamuoyuna nabız testi yapiyor.
ZEHRA 4 ay önce
yüreğine sağlık ali hocam tüylerim diken diken oldu.
Halil uslu 4 ay önce
Kalemine,yüreğine sağlık Ali hocam bir konu bu kadar sağlıklı değerlendirilebilirdi teşekkürler
Durmuş 4 ay önce
Ya bu arınç denen adamı hala çıkarıp konuşturuyorlar ya helal olsun oda halk tv ye tele 1 gitsin yüreğine sağlık ali hocam
KALEMİNE MÜREKKEP OLAYIM HOCAM ALLAHINA KURBAN... 4 ay önce
HELALL
KAYABAŞI 4 ay önce
Kalemine yürgine ve ellerine sağlık Ali hocam Allah senden razı olsun
Mehmet ay 4 ay önce
Yazdığın yazının virgulunu bile alkışlıyorum
Kürşat 4 ay önce
Müthiş tebrik ediyorum
KÜRT 4 ay önce
Dilinize Elinize Sağlık Hocam Bende Acizane Şunu Yazmak İstiyorum Bende Bir Kürt Olarak Sayın Arınça Ben Kürdüm Ama pkk yı Demirtaşı Bi Kürt Olarak Kabul Etmiyorum Bunlar Kürt Değil Ermeni Uşağı..... Gerçek Bi Kürt Vatani Ülkesi Devleti Bayrağı İçin Canını Verir.. Bayrağına Devletine Vatanına Silah Sıkan Hainlik Yapan Kahpe Olan Kürt Olamaz Olsa Olsa Ermeni Haçlı Uşağı Köpegi Olur .....BEN KÜRDÜM İKİ DİL BİLMEYİ BANA NASİP EDEN ALLAH'TIR DİNİMİZDE IRKÇILIK HARAMDIR IRKÇI DEGİLİM MÜSLÜMAN OLAN HERKES KARDEŞİMDİR NE MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE
Hanci 4 ay önce
Çok güzel anlatmış ALİ bey
Mahmut 4 ay önce
Bu arınç denen insan hala bizim vergimizle saraydan maaş alıyor ve şu konuştuğu lafa bak teröristi övüyor şehitlerimizin kemikleri sızlıyor bunlarım böyle konuşmasında ayıp be yeter artık bu nasıl bir saygısızlık kim kime kıslı sarayda çıkar bir gün
KÜRŞAT 46 4 ay önce
Diline, yüreğine, kalemine sağlık
Pazarcıklı ve Kürt 4 ay önce
diline sağlık hocam aynen öyle..sahtelik ve algı ile demirtaş propagandası yapan zavallılar demirtaş ve zihniyeti kan, ceset, infaz ve gözyaşı demektir.
Kahramanmaraşlı 4 ay önce
Ve bu adam hala akp sıralarında bir Allahın kuluda çıkıp birşey diyemiyor sıkışırlarsa kaldırıldık diyecekler muhakkak
Okur 4 ay önce
Kaleminize sağlık. Arınç a bir Ak partili olarak teessüf lerimi iletiyorum.
Ali bey 4 ay önce
Bülent Arınç'ı boşuna eleştirmeyin o adama kimse bir şey yapamaz yormayın beyninizi. Konuşuyorsa var bir bildiği demek ki.
gaziersin 4 ay önce
Harika bir gerçek kesit olmuş kapak olmuş yüreği ne sağlık
Mt 4 ay önce
Kıymetli yazarım elinize yüreğinize sağlık. Bir kürt olarak söylüyorum devletimizin sonuna kadar yanındayım. Sadece bir örnek vermek istiyorum izninizle. Kürtler arasında çok zalim insanlar için ermeni gibi tabiri kullanılır. Aslında bu bir yaşanmışlığın sonucu. Sözde soykırım dönemi kürtlerin yaşadığı olaylardan kalma bir tabir. Şimdi azerbaycan ermenistan savaşında kürt haklarını savunduğunu söyleyen hain pkk ermeni saflarinda savaştı. Tarih boyunca kürtlerin en çok sorun yaşadığı millet etmenilerdir. Bizim bu savaşta tarafımız bellidir halbuki. Biz din kardeşimiz azerilerin maddi manevi yanındayız. Ölümüne yanındayız hem de.
Sezgi 4 ay önce
Yazdığınız her kelimeye eksiksiz katılıyorum helal olsun size
Mertkaan 4 ay önce
6 yil cizrede görev yaptım Ali hocam bos konuşan Bülent Arınç bir gün bölgede mi yaşamış.martaval okumasın.Kalemine yüreğine sağlık.
Ahmet 4 ay önce
Güzel olmuş eline sağlık
TACETTİN 4 ay önce
bülent arınç her zaman böyle ZIRVALAR.
bu ilk deyil pkk SEVİCİ fetö sevici bir kişi .
Ali İNAN 4 ay önce
sayın hocam ağzına ve yüreğine sağlık,hislerime tercüman oldun...O bölgede 7 yıla yakın görev yaptım.Candan ve içten hem öğrencilerim,öğretmen arkadaşlarım,esnaf ve halktan niceleri...tam 33 yıl oldu o bölgeden ayrılalı hepsi ile dostluğumuz devam etmektedir.Ben se Trabzonlu bir vatandaşım,onlarla hiç bir farkımız yoktu.S.B.Arıç gibileri fildiş kulede oturup koltuk altından ahkam kesiyorlar işin mutfağında değiller.Yazıklar olsun
Metin Elit 4 ay önce
Hocam her konuda olduğu gibi isabetli ve samimi eleştirilernizi ve gözlemlerinizi severek okuyorom elinize yüreğinize sağlık.
yusuf purkaya 4 ay önce
Hislerimize tercüman oldunuz hocam. Allah Razı Olsun
M.Sami Akay 4 ay önce
Kaleminizle dile getirdiğiniz o güzel gönlünüze, cesur yüreğinize sağlık hocam. Sağ olun. Var olun. Hislerimize ne kadar güzel tercüman oldunuz. Allah sizden razı olsun.
Ben Been 4 ay önce
Bu Bülent Arınç ı hiç sevmedim.
M.karataş 4 ay önce
Ağzına yüreğine sağlık çok kıymetli meslektaşım. 97 de Midyat'ta çalışan biri olarak
Çook güzel olmuş.
musti 4 ay önce
HELAL OLSUN ALİ ÇAM ALKIŞLIYORUM SENİ
SÜTCÜ İMAM 4 ay önce
kalemine yüreğine sağlık hocam bu arınç ve daha nice karektersizler var ak partinin içinde inşAllah bu iki yüzlü insan müsvettelerinden en kısa zamanda kurtulur güzel TÜRKİYEM...
Helete diyarı 4 ay önce
EVET OKUDUK ancak ALİ ÇAM hocamın yazısını okuduk. Yüreğine sağlık
Kalemine 4 ay önce
Kalemine,Yüreğine sağlık hocam yiğit insan teşekkürler
EDE46 4 ay önce
YÜREĞİNİZE DİLİNİZE SAĞLIK
HAK GELDİ BATIL ZAİL OLDU
Ali Osman 4 ay önce
Helal Olsun Hocam
Birisi 4 ay önce
Ali hocam, Arınç'a Syaın kelimesi bile çok olmuş, haketmiyor artık.
celaleddin harzemşah 4 ay önce
Gönlünüz gam görmesin Ali hocam. Hislerimize tercüman oldunuz.
MTAŞ 4 ay önce
KALEMİNE SAĞLIK ALİ HOCAM
Afşinli 4 ay önce
Sayın Hocam Eline,Diline ,Yüreğine Sağlık. Çok mükemmel bir yazı sağ olun var olun.
Salahaddin campinar 1 ay önce
Biraz uzun olmus fakat gercekler goruntulenmis
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 08 Mart 2021
İmsak 05:29
Güneş 06:48
Öğle 12:48
İkindi 16:04
Akşam 18:38
Yatsı 19:53