banner230

Sefer Aycan: Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Savunma Sanayi İş Birliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi'nin 2'nci maddesi üzerinde bir konuşma yaptı.

SİYASET 10.02.2021, 11:01
Sefer Aycan: Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur
banner257

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Savunma Sanayi İş Birliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi'nin 2'nci maddesi üzerinde bir konuşma yapan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan "Bir kez daha göstermiştir ki Türk'ün Türk'ten başka dostu da yoktur." dedi.  İşte Sefer Aycan'ın Konuyla İlgili Konuşması:

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Azerbaycan Hükûmetiyle yapılan her türlü anlaşmayı peşinen destekleyeceğimizi belirtiyoruz. Savunma sanayi alanında yapılan bu anlaşmayla da gurur ve mutluluk duyuyoruz. Gelinen bu noktada iki ülke arasında bilgi ve teknoloji değişiminin, paylaşımının çok doğru bir uygulama olduğunu belirtmek istiyoruz.

Tabii, Azerbaycan'la kardeşiz, aynı milletin mensuplarıyız ama tarihte acılarla dolu günler geçirdik. Özellikle 1917'den sonra Azerbaycan ile Türkiye Cumhuriyeti insanları arasında kurulmak istenen engellere, tüm zorlamalara, baskılara rağmen bugün bu noktaya gelinmiş olmasından gurur duyuyoruz. Karadeniz'in artık çırpınmıyor olmasından gurur duyuyoruz, mutluluk duyuyoruz. Bugün Azerbaycan'ın otuz yıllık işgal altındaki topraklarının kurtulmasında Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan hükûmeti arasındaki iş birliğinden gurur duyuyoruz. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Azerbaycan Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorum.

Tabii, bir teşekkürü de kendi Genel Başkanıma yapmak istiyorum. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin bu birlik, beraberlik, kardeşlik anısına, Şuşa'da Ülkü Ocaklarımız nezdinde, Ülkü Ocaklarımız tarafından 9 derslikli bir ilkokul yapılmasının mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Biz, sadece savunma sanayisinde değil, Azerbaycan'la her alanda işbirliği yapılmasından yanayız. Aramızdaki engellerin kalkmış olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz. Mağdur olan Nahçıvan'ın mağdurluğunun giderilmesinden mutluluk duyuyoruz. Hatta Azerbaycan'la aramızda herhangi bir şehre gider gibi nüfus cüzdanıyla seyahat edilmesinin gerekliliğine de inanıyoruz ve bu konuda atılacak her türlü adımı peşinen Milliyetçi Hareket Partisi olarak destekleyeceğimizi belirtiyorum.

Tabii savunma sanayisi alanında çok ciddi ilerlemeler gösterdik, bu birlikteliğin, beraberliğin etkisini de Karabağ'ın kurtulmasında hep birlikte yaşadık, bu yüzden de bu birlik ve beraberliğin devam etmesinin ne kadar önemli olduğu ortadır. Bir kez daha göstermiştir ki Türk'ün Türk'ten başka dostu da yoktur. Onun için, başkasına da ihtiyacımız yoktur, muhtaç da değiliz, biz birlik ve beraberlik içerisinde olursak her türlü zorlukların, engellerin altından da rahatlıkla kalkarız. Bir kez daha bu antlaşmadan dolayı mutluluk duyuyoruz ve destekleyeceğimizi belirtiyoruz hem Azerbaycan'a hem Türkiye'ye hayırlı olsun diyorum.

Yorumlar (5)
Başkan44 3 hafta önce
Sayın vekile sorun çanakkalede aynı safda savaştıkları milletler şimdi düşmanmı oldu. Bu söylem tamamen ırkcı bir zihniyetin eseri
Ah 3 hafta önce
Bu yorumu beğenmeyen neyin kafasını yaşıyor ya kardeşlik varken bu ırkçılık bölücülük biye
Bilinçli 3 hafta önce
Türk'ten kasıt ırk değil millettir. İngiltere'de yaşayana İngiliz demek kadar normal. İngiltereli denmediği gibi Türkiyeli de denemez.
Maraş vekilleri 3 hafta önce
Umarız bir daha vekil olmaz değil mi?
Kürt’üm 3 hafta önce
Vardır sayın vekilim ben bir Kürdüm ve uğrunda öleceğim bir sürü Türk kardeşim var siz ve sizin gibilerdir bu ülkeyi ayrıştıran bölen biz bölünerek değil ekmeği bölüşerek var olacaz sizin gibi zihniyetlere inat.
banner112
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 02 Mart 2021
İmsak 05:37
Güneş 06:57
Öğle 12:50
İkindi 16:00
Akşam 18:32
Yatsı 19:47