Yaz spor kurslarında en çok buz pateni ilgi görüyor

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un öğrencilere karne hediyesi olarak sunduğu yaz spor kursları rengarenk görüntülerle devam ediyor. Kurslar arasında en büyük ilgiyi çeken buz pateni dalında 4 ayrı eğitmen görev yapıyor. Temel eğitimlerin...

SPOR 30.07.2015, 11:21
Yaz spor kurslarında en çok buz pateni ilgi görüyor
banner257
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'un öğrencilere karne hediyesi olarak sunduğu yaz spor kursları rengarenk görüntülerle devam ediyor. Kurslar arasında en büyük ilgiyi çeken buz pateni dalında 4 ayrı eğitmen görev yapıyor. Temel eğitimlerin geçildiği buz pateni kursunu başarılı geçtiğini belirten eğitmenler, "Şu an sporcu olabilecek kapasitede kursiyerlerimiz mevcut. Bunu rahatlıkla söylüyoruz. Sunulan imkan çok önemli, öğrencilerin değerlendirmesi gerekiyor." dediler.

Yakutiye Belediyesi'nin Yaz Spor Okulları uygulamasıyla 5 ayrı dalda açılan yaz spor kurslarında rengarenk görüntüler yaşanıyor. Ilıca yolunda bulunan 500 kişilik Buz Hokey Salonunda yapılan kurslarda 100'ün üzerinde öğrenci eğitim alıyor. Eğitmenler Şeymanur Kavaz, Arzu Yavuz, Sevilay Kesteloğlu, Fatih Arslan ve Yusuf Tosunoğlu gözetiminde süren kursta altyapı olarak görülen temel eğitimler veriliyor. Eğitmenler temel altyapıyı yerleştirmek, bunun üzerine sporcu altyapısını oluşturacak bir konuma taşımak olduğunu belirterek, "Yakutiye Belediyesi yaz spor kurslarında oldukça keyifli bir çalışma yapıyoruz. Önce temel eğitimler veriliyor. Ardından sporcu altyapısını oluşturacak eğitimlere geçiyoruz. Mevcut konumda oldukça yetenekli çocuklarımız var, üzerine koyarak giden çocuklar bunlar. Federasyon veya Gençlik Spor Bakanlığı için iyi bir altyapı oluşturuluyor. Yakutiye Belediyesine ve Belediye Başkanımız Ali Korkut'a çocuklara bu imkanı sunduğu için, şehrimiz adına da altyapıya katkı sunduğundan dolayı teşekkür ediyoruz." dedi.

Yusuf Tosunoğlu'nun yürüttüğü 5 eğitmen tarafından yapılan eğitimlerde katılımcılar yaşlara göre 3 ayrı grup olarak çalışıyor. Eğitmenler tarafından ayrıca beceri ve kabiliyetleri dikkate alınarak göze batan öğrencilerin tespitini yapıyor. 2 ay sürecek eğitimlerin ardından buz pateni dalında başarılı sporcu çıkabileceğini belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, "Yaz Spor Okullarımız, çocuklarımızın yaz tatilini sporla geçirmelerini hedeflese de aynı zamanda bu kurslar, bir altyapı çalışması hüviyetinde. Futbol, buz pateni, jimnastik, yüzme ve boks dalında başarılı sporcular çıkacağına hiç şüphemiz yok. Önemli olan gençlerimizin eğitilmeleri, aynı zamanda yetenekli olanların ortaya çıkarılması için zemin hazırlamak. Biz kurslarımızda aynı zamanda geleceğin başarılı sporcuları için zemin hazırlıyoruz. Bir sporcu dahi çıksa onun adına, ailesi adına ve Erzurum adına bize sevinmesi düşecektir." ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?