İstanbul'da Asayiş Şube Müdürlüğü ve Ahlak Büro Amirliği ekipleri, internet üzerinde TikTok platformunda para karşılığı müstehcen içerikli canlı yayın yaptığı tespit edilen bir kadına yönelik operasyon düzenledi. G.D. isimli kadının canlı yayınlarında gömleğinin düğmelerini yavaşça açtığı belirlendi.

Kahramanmaraş Ve İstanbul'da Bilişim Dolandırıcılığı Operasyonunda 8 Tutuklama! Kahramanmaraş Ve İstanbul'da Bilişim Dolandırıcılığı Operasyonunda 8 Tutuklama!

laz-kizi-tiktokta-goguslerini-ac-p711_cover

Polis ekipleri, G.D.'nin Kartal'daki evine baskın düzenledi ve kendisini gözaltına aldı. G.D., işlemleri için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Burada yapılan işlemlerin ardından savcılık talimatıyla mevcutlu olarak İstanbul, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.

Bu olayın ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da konuyla ilgili bir açıklama yaparak söz konusu içerikle ilgili erişim engeli talebinde bulundu. Bakanlık açıklamasında, paylaşımların çocukların psikososyal gelişimini olumsuz etkileyecek nitelikte olduğu ve kadınlara yönelik hakaret içerdiği belirtilerek, içeriğin kaldırılması ve erişimin engellenmesi için hukuki süreç başlatıldığı ifade edildi.