Türkiye'nin ekonomik gücünü ve üretim potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek ulusal ve uluslararası ekonomik politikaların oluşturulmasına, Türkiye'nin bölgedeki coğrafi ve stratejik gücünü ön plana çıkarmak suretiyle tanıtımına katkıda bulunan ve birçok öncü projeye imza atan TÜGİAD ekibi bu hafta sonu Kahramanmaraş’a bir program düzenlendi.
KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu’nun girişimleri sonrasında alınan karar ile birlikte kentte yeni yatırımlara imza atılması amacıyla, TÜGİAD’ın Doğu Akdeniz Şubesinin Kahramanmaraş’a açılması ve şehrin bölgedeki potansiyel gücünü artırılması hedefleniyor.  
Bu çalışmalar doğrultusunda KMTSO’da, TÜGİAD Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu ve TOBB Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Aykut Balcıoğlu ile yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi.
BURAYI YENİ KEŞFETTİK
Toplantıda gazetecilere açıklamalarda bulunan Nilüfer Çevikel, Kahramanmaraş programı boyunca gezdikleri gördükleri ve dinledikleri her şeye hayran kaldıklarını belirterek, “Gerçekten çok güzel bir yer. Bizlerde sonradan keşfettik. Biz bölgenin genç girişimcileriyle, Türkiye’nin birçok noktasında zaman zaman karşılaştık ve onlarla sohbet şansımız oldu. Uzun zamandır bu bölgede, farklı şehirlerde şubeleşmeyi düşünürken, burada sadece bölgeye değil Türkiye’ye değer katacak çok ciddi bir genç nüfus olduğunu, çok da iyi eğitimli olduklarını, birçok işi yapabilecek kabiliyette olduklarını gördük ve evet olması gereken yer kesinlikle Kahramanmaraş.” dedi.

2022-10-24_00-23-34
BÖLGEYE YATIRIM YAPACAĞIZ
Çevikel, bu programda Kahramanmaraş’a dair birçok şey öğrendiğini de ifade ederek şöyle konuştu:
“Biz zaten tekstili biliyorduk ama beraberinde endemik bitkiden kullandığımız tencerelerin dahi buradan çıktığını yeni öğrendik. Belki de vaktiydi, sizin de az önce bahsettiğiniz gibi biz Türkiye ekonomisinin yaklaşık yüzde 25’ini temsil eden bir ekibiz. Mevcutta zaten sanayinin doyuma ulaşmış olduğu bölgelerden geliyoruz. Burada sizlerinde davetleri ve destekleriyle mutlaka üyelerimiz, bizler yatırımda yapmak isteyeceğiz.”
Türkiye’nin üreten bir ülke ve bu bölge olduğunu, ulaşımın kolay olduğunu ve lojistik olarak önemli bir bölge olduğunun altını çizen Çevikel, Başkan Balcıoğlu’nun Savunma sanayindeki desteklerini de takdir etti ve ülkede yıllardır katma değeri yüksek ürün üretmek için niteliği daha yüksek ürün üretilmesinin dile getirildiğini, bunun için Kahramanmaraş’ta harekete geçilmiş olduğunu vurguladı.
Çevikel, Kahramanmaraş programının çok önemli olduğunu da hatırlatarak, 19 Kasım’da yapılacak olan seçimlerde Şahin Balcıoğlu’nu desteklediklerini ifade etti.