Doğalgazda haziran ayında geçerli olacak mesken, sanayi aboneleri ve elektrik üretim amaçlı tarife belirlendi.

Konutta yüzde 30, sanayide yüzde 10 zam

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde, haziran ayına ilişkin tarife tablosuna göre, konutta kullanılan doğalgaza yüzde 30, sanayi abonelerine yüzde 10 ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yüzde 16 zam geldi.

Elektriğe de çok büyük zam

Doğalgaza yapılan zammın ardından, bir zam da elektrik fiyatlarına yansıtıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) faaliyet bazlı, nihai ve yeşil tarife tabloları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı.

Meskene yüzde 15 zam

Buna göre, ilk kademede bulunan mesken abonelerinin tarifesinde kilovatsaat başı fiyat 129,0639 kuruş, yüksek kademede yer alanların tarifesinde ise kilovatsaat başı fiyat, 192,7977 kuruş oldu.

Sanayi ve ticarethane abonelerine yüzde 25 zam

AA'nın haberine göre; ilk kademede yer alan ticarethane abonelerinin tarifesinde elektriğin kilovatsaat fiyatı 208,9154 kuruş, yüksek kademedeki kilovatsaat fiyat da 278,0099 kuruş olarak belirlendi.

Alçak gerilim sanayi abonelerinin elektrik tarifesinde kilovatsaat fiyatının 287,5739 kuruş olması kararlaştırıldı.

Öte yandan, yeşil tarifede kilovatsaat fiyatı 268,2821 kuruş olarak belirlendi.

TÜM YÜK VATANDAŞIN SIRTINA BİNECEK!

Konutta artan elektrik ve doğal gaz zammı nedeniyle yüksek faturalar ödemek zorunda kalacak olan vatandaşa bir kötü haber daha. Sanayide kullanılan elektrik ve doğal gaza gelen zamların faturası da vatandaşa kesilecek. Vatandaş hem meskende hem de sanayida kullanılan doğalgaz ve elektrik zammının bedelini ödeyecek...

Yani durum, servis edilen haberlerin aksine çok daha vahim!!!