Yerel Amatör futbolunun son dönemlerde değer kazandığı Kahramanmaraş’ta Milli takım atılımı da gerçekleşti. Daha önce Coca Cola Akademi Liginde Mücadele eden takımlardan U-14 Takımından 3-5 Futbolcu Milli Takımlar Bölgeler Karmasına davet edilmesi ile birlikte TFF her yıl Kahramanmaraş’ta seçme yapmaya başladı.

photo1659604947 (1)
Kahramanmaraş’ta son dönemlerde yıldızı parlayan futbolcuların Bölge karmasına davet edilmesi ile Kahramanmaraş yıldızlar topluluğu oldu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Malatya Sorumlusu Zafer Güler Kahramanmaraş’ta futbolcuları mercek altına alacak.
TFF KAHRAMANMARAŞ’TA YETENEKLİ FUTBOLCU AVINDA
Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) milli takıma aday göstermek için her yıl gerçekleştirdiği Bölge Karmaları için TFF Malatya Bölge Antrenörü Zafer Güler tarafından Kahramanmaraş'ta futbolcu seçimi yapılacak.
Kahramanmaraş’ın bağlı bulunduğu Malatya Bölge Karması Teknik Sorumlusu Zafer Güler ve Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) tarafından yapılan U-14 seçmelerinde yardımcı oluyor.
Bölge Karmasını oluşturmak için yapılan için yapılan U-14 yaş grubu seçmeleri 09 Ağustos 2022 Salı günü saat 17.00'de Batıpark futbol sahasında yapılacak.

Türkiye genelinde 20 bölgede yapılacak olan seçmelerde Kahramanmaraş Malatya bölgesi olarak yer alıyor. Bu ilerde yapılacak seçmelerin ardından Malatya Bölge Karmasını oluşturacak isimler belirlenecek. Türkiye genelinde 20 bölgeden oluşan karmalar ileriki tarihler de yapılacak turnuvaya katılacaklar. Altyapı Milli Takım teknik adamlarında da izleyeceği bu turnuvada yeterli görülen isimler U-14 yaş Milli Takım aday kadrosuna davet edilecekler. Batıpark Sahasında Türkiye Futbol Federasyonu Malatya Bölge Antrenörü Zafer Güler tarafından 2009 Doğumlu Futbolcuların seçmeleri yapılacak. İlimizde yapılan Bölge Karması seçmelerine daha önce tespit edilen oyuncuları yanı sıra, teknik adamların önerdiği isimlerde yer alacak.