Eylül 2018’den beri şube başkanlığı vazifesini yürüten Fazlı Bayram’ın işlerinin yoğunluğu sebebiyle görevden ayrılması üzerine yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında yeni şube başkanı, oy birliği ile seçilen Enver Çapar oldu.

Türkçe Öğretmeni olan ve Kahramanmaraş Onikişubat Şehit Tebernuş Özler Ortaokulunda Müdür Yardımcısı olarak vazife yapan Şube Başkanı Enver Çapar, TYB Kahramanmaraş Şubesinin kurulduğu 1994 yılından bu yana Kahramanmaraş’ta kültür, sanat ve edebiyat alanında faaliyet gösteren önemli bir kuruluş olduğunu dile getirerek, “Türkiye genelinde 44 yıldır, Kahramanmaraş’ta ise 28 yıldır edebiyat adına, güzel Türkçemiz adına faaliyet gösteren ve kamu yararına çalışan bir kurumun mensubu olmak bizim için bahtiyarlık vesilesidir. Gerek genel merkezimiz nezdinde, gerekse şubemiz özelinde Türkiye Yazarlar Birliğine bugüne kadar emeği geçen tüm büyüklerimize, hocalarımıza ve ağabeylerimize minnettarız. Onlardan  aldığımız emaneti hem muhafaza etmenin hem de bizden sonraki nesle aktarmanın mesuliyetiyle faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bugüne kadar göstermiş olduğu gayretlerden ve yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Fazlı Bayram’a da teşekkür eden yeni başkan Çapar, “Teslim aldığımız bayrağı daha ileriye taşımanın, şiirin ve edebiyatın başkenti olan Kahramanmaraş’ımıza layık hizmetler ortaya koymanın gayretinde olacağız.” dedi.

TYB Kahramanmaraş Şube Yönetim Kurulu ise Mehmet Yaşar, Ferhat Ağca, Mustafa Günalan ve Mehmet Akif Şen’den oluştu.