Nisan Kavuracak: Meteoroloji'den Kahramanmaraş'a Yüksek Sıcaklık Uyarısı! Nisan Kavuracak: Meteoroloji'den Kahramanmaraş'a Yüksek Sıcaklık Uyarısı!

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde gerçekleşen kıyasıya yarışın ardından kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti adayı Hanifi Toptaş, Yeniden Refah Partisi'nin adayı Fatih Mehmet Ceyhan'ı 4 bin 956 oy farkla geride bıraktı.

Ancak, seçim günü adliyeye gelen oy çuvallarının mühürsüz olduğu ve içlerinin açıldığı iddiası, tartışmaları beraberinde getirdi. Bu iddia üzerine Yeniden Refah Partili seçmenler Kahramanmaraş adliyesi önünde eylem düzenledi. Eylemde, Yeniden Refah Partisi Onikişubat Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Ceyhan, oy tutanakları için Yüksek Seçim Kurulu'nu (YSK) ve Cumhuriyet Savcılarını göreve davet etti.

Yeniden Refah Partisi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Kahramanmaraş-Onikişubat'ta usulsüz oy kullanımı iddialarına dair somut kanıtlar elimize ulaşmıştır. Hukuk ekibimiz, konuyu yakından takip etmektedir. Türkiye hukuk devletidir. Hukuku çiğneyerek, millet iradesini yok sayarak asla netice alınamaz. Somut kanıtlar ortadadır, Yüksek Seçim Kurulu'nu ve Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyoruz. Her bir oyumuzun sonuna kadar takipçisiyiz" denildi.

Bu gelişmelerin ardından Yeniden Refah Partisi, usulsüz oy kullanımı iddialarına ilişkin görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından seçim sonuçlarına resmi olarak itiraz etti.