banner240

Kahramanmaraş Büyükşehir'den Sanayi Sitesi’ne 55 Milyonluk Yatırım

Çalışmadığı gerekçesiyle çok büyük eleştiriler alan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi altyapı yatırımlarını ise sürdürüyor. Şehrin ticaret merkezlerinden Küçük Sanayi Sitesi’nde başlatılan alt yapı ve yol çalışmaları devam ediyor. Toplam 55 Milyon TL yatırımın planlandığı sitede ilk etapta Mehmet Nuri Arıkan Caddesi’yle başlayan çalışmalar, kısa süre içersinde tamamlanacak.

YEREL YÖNETİM 31.07.2021, 09:36 31.07.2021, 09:45
Kahramanmaraş Büyükşehir'den Sanayi Sitesi’ne 55 Milyonluk Yatırım
banner257
banner226

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin ticari odak noktalarından Küçük Sanayi Sitesi’nde başlatılan altyapı ve yol çalışması devam ediyor. İlk etapta, toplamda 4,5 Milyon TL yatırımla Mehmet Nuri Arıkan Caddesi’nde başlatılan çalışmalarla bölgenin eski altyapı elemanları yenilenirken, deforme haldeki yol baştan uca sıcak asfaltla buluşturulacak. 2 bin 500 işyerinin bulunduğu ve 20 bin kişinin çalıştığı sanayi sitesi yeni çalışmayla birlikte uzun vadede kullanılabilecek yeni bir altyapıya kavuşmuş olacak. Çalışma gerçekleştirilen caddenin büyük bölümü tamamlanırken, son kazı çalışmalarının ardından kısa süre zarfında asfalt uygulaması da yapılmış olacak.

55 Milyon TL Yatırım Öngörülüyor

Bölgenin diğer cadde ve altyapı elemanlarının yenilenmesi için de çalışmalar sürüyor. Daha önce Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 23 Milyon TL’lik yatırıma ilave olarak toplamda yaklaşık 55 Milyon TL değerinde yeni yatırım öngörülüyor. Büyük bölümü KASKİ (Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi) tarafından gerçekleştirilecek altyapı çalışmalarıyla bölge düzenlenerek yeni bir çehreye kavuşacak.

Kahramanmaraş Küçük Sanayi Sitesi

Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Müjdat Bayazıt çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve kıymetli ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu çalışma başlarken bize 2 aylık bir süre zarfında tamamlayacağız demişlerdi. Görüyorum ki çalışma büyük ölçüde tamamlanmış. Daha kısa süre zarfında bitecektir diye düşünüyorum. Ayrıca sanayi sitemizin ikinci etabında diğer bölgeleri için çalışmalar sürüyor. Kısa süre içinde de Büyükşehir Belediye’miz orayı da yapmış olacak. Özellikle yeni yapılan 3 bin işyeri buradan faydalanacak. Buranın altyapı problemi tamamen çözülmüş olacak. Ve buradaki sıkışmışlık tamamen yukarıya kayacak. Küçük Sanayi Sitesi genişleyecek, daha da büyüyecek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (12)
storm 2 ay önce
Ağızlarıyla kuş tutsalar bitti artık bitti, çok üzdüler bu memleketin insanlarını...
Bertizli bekir 2 ay önce
Yıl 2021 ama hala bir kentin altyapı sorunlarını gerektiği gibi çözemiysiz ve komik olan buna rağmen oy alabiliysiz.
maraşlı 2 ay önce
günlerce kapattılar her yeri şimdimi akıllarına geldi sanayiye yatırım yapmak
Cengaver 2 ay önce
Seçim geliyor tabii ki çalışırlar. Arsan center yol çalışmasını göz önünde, böylemi çalışma oluyor.
Kadir Özcan 2 ay önce
seçim yaklaştıkça yol mol kaldırım yapıyorlar.
önce sanayinin yollarını düzeltin.
yollar arap saçı
yazık oldu 55 milyon tl ye
Ramazan 2 ay önce
Esnafın elini de sıkar iki tıpışlarlar yine oy alırlar
ahmet 2 ay önce
yani paraları gömüyorlar yine :D
vatandaş 2 ay önce
adil haber yapın lütfen. yapamayacağın yere kazma vurup milleti perişan etmeyeceksin büyükşehir belediyesi!
mermercioglu 2 ay önce
kuzey ilce goksuna gelin rezaleti gorun ilcenin icin hurda deposu piriket imlathanesi buda belediyenin ayibi /// merak ediyuorum ne kadar aliyor belediye bunlardan ???????????
furkan demirci 2 ay önce
dogru ceplerine calisiyorlar harac rusvet yolsuzluk yailiyor
Hj 2 ay önce
Yatırım nedir görevleri değilmi yatırım dediğin karşılığı olan ekonomiye katkı sağlayan işlerdir.
Hep Doğrusöyler 2 ay önce
Bu memlekette hizmet insanların gözüne soka soka yapılır.İnsanlara eziyet çektire çektire yapılır.İnsanları sövdüre sövdüre yapılır.Bu yol 2 ay içinde mi bu hale geldi?Tam kapanma sırasında yapsanız incileriniz mi dökülürdü?Bayram ertesi ilk mesai günü yapmak kimin fikriyda?Amaaaan ne boşa soralım ki?Yapanın yaptığı yanına kar kalıyor.Bunlar varken CHP, Reis için çerez çerez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04