Kahramanmaraş Hal Kavşağı bu kış bitmeyecek mi?

K.Maraş'ta iki yılı aşındır devam eden Hal Kavşağı Ekim ayı sonunda biteceği söylenmesine rağmen hala bitmedi. Başka illerde iki ayda sıfırdan köprülü kavşak yapılırken, yüzde 95'i bitmiş köprülü kavşağın geriye kalan yüzde 5'i iki ayda bitirilemedi.

Kahramanmaraş Hal Kavşağı bu kış bitmeyecek mi?

K.Maraş'ta iki yılı aşındır devam eden Hal Kavşağı Ekim ayı sonunda biteceği söylenmesine rağmen hala bitmedi. Başka illerde iki ayda sıfırdan köprülü kavşak yapılırken, yüzde 95'i bitmiş köprülü kavşağın geriye kalan yüzde 5'i iki ayda bitirilemedi.

Kahramanmaraş'ta iki sene önce başlayan, bir ara durdurulup eski haline döndürülen, sonra yeniden başlayan ve trafiği çekilmez hale getiren Hal kavşağı Kasım ayının ortasına gelinmesine rağmen tamamlanamadı. Yağışların başlamasıyla, çalışmaların daha verimsiz yapılacağı düşünüldüğünde kavşağın bu yıl açılmama ihtimali bile ortaya çıkıyor.

Haber46 olarak sürecin başından beri takipte olduğumuz Hal kavşağı'nın içler acısı halini sürekli gündemde tuttuk. Önerimiz; günde 3 vardiya yapılarak Hal Kavşağı bir an önce bitirilmeli ve yağışlar başlamadan açılmalıdır. Aksi takdirde vatandaş perişan olmaya devam edecek.

Haber46 Whatsapp İhbar Hattına ve sosyal medya hesaplarımıza konuyla ilgili her gün onlarca mesaj gelmektedir. Özellikle sabah erken saatlerde ve akşam iş çıkışına den gelen saatlerde vatandaş perişan olmaktadır. Alternatif yol da verilmediği için tüm araçlar bu yolu kullanmak zroundadır. 

Kahramanmaraş bu durumu hak etmiyor. Ak Parti'ye her dönem rekor oyla destek veren Kahramanmaraş'a bu yapılan şey zulümdür. Bu zulmün bir an önce sona erdirilmesi ve Hal Kavşağının bir kaç gün içinde açılması gerekmektedir. 

Vatandaşta hal bırakmayan Hâl Kavşağının bir an önce bitirilmesi ve trafiğin rahatlatılması için Milletvekillerimizi göreve davet ediyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 09:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı - 4 hafta Önce

yaaw dur hele editör ilgili kişileri rahatsız ediyorsun.cep doldurmak dururken memleketle mi uğraşsın adamlar.

Halit eroğlu
Halit eroğlu @kahramanmaraş'lı - 4 hafta Önce

Susun rahatsız etmeyin vekillerimizi ve yöneticilerimizi. Adamların çok çok yoğun işleri vardır.

Ahmet enes
Ahmet enes - 4 hafta Önce

Verin verin,oyları verin.Belediyelerdeki çalmalar hakkın huzuruna ulaştı.Hükümetten çıt ses yok.Akp nin şimdiki hali anavatan partisinin son zamanlarının aynısıdır.Hepsi biliyor bu zamanların son olduğunu ve ceplerini iyice doldurma peşindeler.Haram zehir zıkkım olsun delikli kuruşum varsa,benden önce ölürlerse benden helallik alana kadar arasatta kalsınlar inşAllah.

Köylü
Köylü - 4 hafta Önce

Kalenin oradan kazma kürekçi goturseler biterdi şimdiye....

Vatandaş
Vatandaş - 4 hafta Önce

Reziller

MarAşlı
MarAşlı - 4 hafta Önce

Bize. Sözveren millet vekilini protesto ediyorum

efsane geri döndü
efsane geri döndü - 4 hafta Önce

7 uyular uyumaya devam ediyor bizim halkımızda bunlara yüzde 70 oy veriyor adamlar niye calışsın ki nede olsa bu memlket cantada keklik uyumaya devam halk olarak iyi uykular dilerim cümleten k.maraş

Cello
Cello - 4 hafta Önce

Hadi Celalettin Güvenç heyecanla yeni tarihler bekliyoruz :)

ede
ede - 4 hafta Önce

ben o yolu günde 4 kere gidip geliyorum kavşagın yapılmadıgını bırak bari yandan actıgın tali yolu düzgün yapsınlar 1 senede 2 sefer arabanın alt düzeneklerini tamir ettirdim bu gidişle seneye belki yapılır

Ede turizm
Ede turizm - 4 hafta Önce

Dur ne güzel yapıyorlar yavaş yavaş şimdi adamlar sinirlenip inşaatı durduracak

yavuzselim
yavuzselim - 4 hafta Önce

dur kardeşim acelen ne hele üzerinden bir kış geçsin milletin arabaları dökülsün yada kaza yapsın ondan sonra yaparlar hele sabah ve akşam trafiği çok berbat oluyor polis olmazsa yandın zaten

ede ede
ede ede - 4 hafta Önce

çete bayramına inşAllah :))))

ökkeş
ökkeş - 4 hafta Önce

yaa ne güzel uyuyorduk vız vız anca kuru gürültü yapıyorsunuz bırakında biraz daha uyuyalım

Ede46
Ede46 - 4 hafta Önce

Alemsin HABER46. Helel olsun sizlere. Yerel bir site olsanız da işinizi çok iyi yapıyorsunuz. Çoğu ulusal medyaya habercilikte örnek olacak haberler yapıyorsunuz.

diğer partiler
diğer partiler - 4 hafta Önce

inanın bu ak partili miletvekili ve belediye başkanları bu kadar oy alıyorsa bu şehirdeki diğer siyasilerin çok boş olduğunun göstergesidir ben şu an aktif siyaset yapan biri olsam hal kavşağına çadır kurar eylem yaparım en az halkın %90 nın sempatisini kazanırım bu kavşak gerçekten bu şehirde herkesin alay konusu ama utanan yok

Hasan
Hasan - 4 hafta Önce

Ama Mahir Ünal Beyazsaray'a gitii.

Ahmet şahan
Ahmet şahan - 4 hafta Önce

Gelde haber46 yı takdir etme iyi varsın

Mehmet
Mehmet - 4 hafta Önce

Be sene ekim ayında bitecek dediler yaz dan ben de yazmış idin biterse EKİME kadar bitmez se de zaten bitmez diye

maraşlı
maraşlı - 4 hafta Önce

nasılsanız öyle yönetilirsiniz demek ki bizde sorun var

Baron
Baron - 4 hafta Önce

Yönetim değişmezse bitmez adana gibi yapılması lazim

Birisi
Birisi - 4 hafta Önce

Size yetmez ama evet...

Bg
Bg - 4 hafta Önce

Aklıma Türk sinema tarihinde önemli bir yeri olan "köprü" filmi geldi en son dinamit koyup patlatıyorlardı. Kampanya başladı kazmamı alıp gelirim. Yaptığınız yapacağınız işin...

kaan
kaan - 4 hafta Önce

yeni yapan köprüsü güya bu yıl başlanacaktı ne oldu

Hasan
Hasan - 4 hafta Önce

Bugünlerde tek acele ettikleri iş kuran kursu yıkmak. Sabahı bile beklemeden gecenin 3.30 unda basıp yıkıyorlar. Köprüde bitmezse bitmesin.


SIRADAKİ HABER