banner240

Kahramanmaraş Önsen Köprüsü ne zaman bitecek?

K. Maraş Büyükşehir Belediyesi’nin 75 Milyon TL’lik ulaşım yatırımı Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolu’nda inşa süreci hızla ilerliyor. Yaklaşık 5 kilometrelik yeni bulvarda menfezler büyük ölçüde tamamlanırken, zemin hazırlıkları devam ediyor. Toplam uzunluğu 210 metre olan köprüde ise ayaklar yükselmeye başladı.

YEREL YÖNETİM 14.09.2021, 20:28
Kahramanmaraş Önsen Köprüsü ne zaman bitecek?
banner257
banner226

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin ulaşım yatırımı Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolu’nda çalışmalar son sürat devam ediyor. Toplam 75 Milyon TL’ye inşa edilecek proje, şehir içi ulaşımda hizmet standartlarını önemli ölçüde artıracak. Sanat yapıları, köprü ve yeni bulvarı da içeren yeni yatırımın inşasında zamanla yarışılıyor. Şehrin batı yakasına ulaşımda en sık kullanılan güzergâhlardan Ağcalı Kavşağı ile Önsen - Kurtlar mevkiini birbirine bağlayacak 5 kilometre uzunluğundaki bağlantı yolunda zemin hazırlıkları önemli ölçüde tamamlandı. Hat üzerindeki menfezlerin ise yapımı tamamlanırken, arterin yerden yükseltilmesini sağlayan platform kurulumları sürüyor. Aksu Barajı üzerine konumlandırılan ve Önsen mevkiine doğrudan ulaşım sağlayacak 210 metre uzunluğundaki köprüde ise ayaklar yükselmeye başladı.

Projede Hedef Yılsonu

Bölgedeki hızlı şehirleşme dolayısıyla ilerleyen süreçte yaklaşık 150 bin nüfusun Önsen ve civarında ikamet edeceği öngörülüyor. An itibariyle 60 bine yakın nüfusa sahip bölgenin merkezi lokasyonlara 22 kilometre olan uzaklığı projenin tamamlanmasıyla yarı yarıya azalacak. Proje kapsamında, bölgeden merkeze 10 kilometre mesafe kat edilerek ulaşım sağlanabilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör dev ulaşım yatırımıyla ilgili, “Geçtiğimiz aylarda Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolları projemiz için start vermiştik. Hamdolsun süreç takvimin ilerisinde devam ediyor. Müteahhit firmamızdan söz almıştım, bir aksaklık olmazsa buradan yılsonu itibariyle araç geçmeye başlayacak. Bu proje yeni şehir olarak tarif ettiğimiz Önsen bölgesinde ulaşım mesafesini yarı yarıya kısaltacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (5)
Maraşlı 2 hafta önce
Bitti siz görmediniz mi (!)
Ramazan 1 hafta önce
2043 de bitirirler guvvetli oy vermeye devam edin ede
Marastan öte 1 hafta önce
Büz boruyla akarsuya köprü yapan belediye umarım yine aynı hezimeti yaşatmaz türkiyeye rezil olmazsınız. Uyuyan bir millet için herşey reva görülebilir.
ziyaretçi 1 hafta önce
Maraş için her basit çalışma......Kanalistanbul gibi Asrın Projesi.....Kanal İstanbul yapılır.Maraş taki basit bir kavşağı uzun uzun sürdürüp....Halkı süründürürler.
Ezilen halk 1 hafta önce
Memlekete sevdalı mesleğine sevdalı bir başkan veya vekil olmadı ki işleri başında takip etsin. Ne yazık ki yöneticiler zaafı olan kişiler çıktı o şaşalı hayatın içerisinde kayıp oldular unutmasınlar ki kul hakkını ödeyemezler.
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54