Azerbaycan Diaspora Destek Fonu (ADDF), Depremin yıl dönümü yaklaşırken Kahramanmaraş'a insani yardım gönderdi. Yardımın gidiş töreninde konuşan Devlet Diaspora ile Çalışma Komitesi Birinci Başkan Yardımcısı Valeh Hacıyev, 6 Şubat 2023'teki depremin ardından Azerbaycan'ın hızla harekete geçtiğini ve Türkiye'ye kurtarma ekipleri ve insani yardım konvoyları gönderdiğini belirtti. Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçisi Cahit Bağcı, Azerbaycan'a insani yardım için teşekkür etti ve iki ülke arasındaki dayanışmanın bir kez daha gösterildiğini ifade etti.

TBMM'den Onay Aldı: Emeklilere Bayram İkramiyesi 3 Bin Lira Olacak! TBMM'den Onay Aldı: Emeklilere Bayram İkramiyesi 3 Bin Lira Olacak!

İçerisinde battaniye, klima, ısıtıcı ve yemek pişirmeye yönelik ocakların bulunduğu 2 tır Kahramanmaraş İlçe Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne (AFAD) gönderildi. Yardımın bileşimi, bölgedeki güncel ihtiyaçlar dikkate alınarak belirlendi. ADDF'nin, Azerbaycan hükümetinin desteğiyle, Türkiye-Azerbaycan Dernekleri Federasyonu ile birlikte Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremden etkilenen 2.600'den fazla aileye gıda yardımı sağlayacağı da belirtildi. Ayrıca, yeni eğitim-öğretim yılında Hatay ve çevre bölgelerdeki 1. sınıflara gidecek öğrencilere destek amacıyla 3.000 okul çantası da gönderilecek.