Kardeş ülke Azerbaycan’da ortaya çıkan bir seks skandalı uluslararası basında şok etkisi yarattı. Azerbaycan’ın itfaiye amirinin yardımcısı Albay Zaur Mirzayev’in odasında çekilen gizli kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerin 2013 ile 2019 yılları arasında kaydedildiği belirtilirken, görüntüler infial etkisi yarattı. Olayın ortaya çıkmasından sonra başlatılan, derinlemesine soruşturma sonrasında Albay Mirzayev görevden alındı.

ekrangoruntusu1

‘SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU’

Ortaya çıkan video görüntülerinde Mirzayev kendisi gibi üniformalı bir kadınla cinsel ilişkiye girerken görülüyor. Savcılık yakın zamanda yayınlanan videonun detaylarını incelerken, görüntülerde albayın başka bir kadınla öpüştüğü ve kalçasını ellediği de görülüyor.

Yetkililer Albay Mirzayev’in görevi kötüye kullanma, pornografik içerik yayınlama ve mahremiyet ihlali gibi suçlardan soruşturma altında olduğunu aktardı.

Yerel basın Mirzayev’in iş bilgisayarına gizli kamera yüklediğini ve bu sayede kimseye fark ettirmeden bunları kaydederek dağıttığını öne sürdü. Sızıntıya kimin sebep olduğu belirtilirken, 2013-2019 yılları arasında çekilen görüntüde cinsel ilişki ve diğer görüntülerin ortaya çıktığı da belirtildi.