Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra partilerine yönelik artan saldırılara yönelik sert açıklamalarda bulundu. Ünal Ateş, seçimlerin ardından partilerine, il başkanlarına ve milletvekillerine yönelik saldırıların, belediyeleri uzun yıllardır yönetenlerin başarısızlıklarını gizlemeye çalıştığını ifade etti. Ateş, bu tür karalama ve iftira kampanyalarının kesinlikle başarılı olamayacağını vurguladı.

Seçim Sonuçlarının Hazmedilememesi

Ünal Ateş, yaptığı açıklamada, "Değerli hemşehrilerim, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP’nin Kahramanmaraş’ta elde ettiği başarı, bazı çevreler tarafından hala hazmedilememiş durumda. Seçimlerin hemen ardından partimize, il başkanımıza ve milletvekillerimize yönelik saldırılar artarak devam etmektedir. Bu saldırıların arkasında, belediyeleri 20 yıldan uzun süredir talan edenlerin olduğu herkesçe malumdur," dedi.

Karatutlu: 'Kahramanmaraş'ın kaybedecek 5 senesi değil 5 dakikası bile yok' Karatutlu: 'Kahramanmaraş'ın kaybedecek 5 senesi değil 5 dakikası bile yok'

Karalama Kampanyalarına Karşı Net Tavır

Başkan Ateş, şahsına ve partililere yönelik karalama kampanyalarına karşı net bir tavır sergilediklerini belirterek, "Önce şahsım, ardından Ali Öztunç ve belediye başkanlarımız hakkında son günlerde yürütülen karalama, yalan ve iftira kampanyaları asla başarıya ulaşamayacaktır. Bizler, halkımız için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz ve yapılan tüm yanlışların karşısında duracağız," ifadelerini kullandı.

Halk İçin Çalışmaya Devam

Ateş, CHP olarak Kahramanmaraş ve halkı için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. "Kahramanmaraş ve halkımız için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yapılan tüm saldırılar, bizi hedeflerimizden saptıramayacak. Halkımızın desteğiyle, kentimize en iyi hizmeti sunmak için kararlılıkla ilerleyeceğiz," dedi.

Yanlışlara Karşı Durmaya Devam

Başkan Ateş, açıklamasını, "CHP olarak, yapılan tüm yanlışlara karşı durmaya ve halkımızın haklarını savunmaya devam edeceğiz. Hiçbir karalama kampanyası, bizim doğru bildiğimiz yoldan dönmemize neden olamaz. Kahramanmaraş’ın ve halkının geleceği için kararlılıkla çalışmayı sürdüreceğiz," sözleriyle bitirdi.