Deva Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu meclis konuşmasında, "Kahramanmaraş'ımızın Kurtuluş'umuzun 104'üncü yılını kutladık, kurtuluşumuzda şehrimizde bir bakan bile göremedik" dedi.

Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç: 'Emekliler Açlık Ücretine Mahkum Ediliyor' Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç: 'Emekliler Açlık Ücretine Mahkum Ediliyor'

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde söz alarak konuşma yapan alan DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, 6 Şubat depremlerinde ağır hasar alan Kahramanmaraş'ın da diğer şehirler gibi ayağa kalkmaya çalıştığını ifade etti.

Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, meclis konuşmasında Kahramanmaraş'ın geçtiğimiz günlerde buruk da olsa Kurtuluşu'nun 104'üncü yılının kutlandığını, ancak tek bir bakanı bile kentte göremediklerini söyledi. Vekil Karatutlu konuşmasında, “Kahramanmaraş'ımızın Kurtuluş'umuzun 104'üncü yılını kutladık, kurtuluşumuzda şehrimizde bir bakan bile göremedik. Depremin birinci yılında depremde yıkılan hastanelerin yerine bir yıl geçmesine rağmen hastaların alt alta, üst üste tedavi olmaya çalıştığı bir sağlık sistemi, uçakların kalkıp inmede zorlandığı ve sefer saatlerinin uygun olmadığı bir havaalanı, depremin sorumluluğunun üç beş müteahhide yıkıldığı, vatandaşın orta hasar, rezerv alan, uygun olan, uygun olmayan alan mağduriyeti yaşadığı bir kenttir Kahramanmaraş.” dedi.