banner230

Üniversiteliler yüz yüze eğitim istiyor! ÜnililerToplanıyor

Sosyal medya platformu Twitter'da örgütlenen on binlerce üniversite öğrencisi ÜnililerToplanıyor etiketiyle paylaşım yaparak okullarının açılmasını istediler. Açıklamada 'insanların dipdibe kayak ve parti yapabildiği ülkemizde okullarımız açılmalıdır' denildi.

EĞİTİM 07.02.2021, 19:03
Üniversiteliler yüz yüze eğitim istiyor! ÜnililerToplanıyor
banner257

Üniversiteler yüz yüze eğitime ne zaman başlayacak? Üniversiteler açılacak mı? Üniversiteler ne zaman açılacak? Yaklaşık bir yıldır kapalı olan üniversitelerin açılması için şu ana kadar bir tarih verilmedi. Ancak üniversite öğrencileri okullarının açılması için YÖK önünde toplanarak eylem yapmaya karar verdiler. Üniversite ğrencileri 8 milyon üniversitelinin aşılanarak okullarının açılması gerektiğini ifade ettiler. Üniversiteliler taleplerini ÜnililerToplanıyor hasthagı altında açıklıyorlar.

Açıklamada Şu İfadeler Yer Verildi

Biz üniversiteli gençler olarak 1 yıldır hakkımız olan eğitimden mahrumuz. Online eğitim ile verim alamıyoruz mesleğimizi öğrenemiyoruz. Aylarca twitterda tag çalışması yaptık ancak bizim için bir öneri bile sunulmadı. Turistlerin dilediklerince gezebildiği, insanların dipdibe kayak ve parti yapabildiği,düğünler için onay verildiği, 30 milyon turistin beklendiği bu ülkede 8 milyon üniversite öğrencisi olarak tedbirlerle aşıyla hakkımız olan eğitimi almak istiyoruz.

Bunun için maskeli mesafeli bir şekilde pankartlar eşliğinde YOK ve üni önlerinde toplanıp sessizce eylem yapmayı planlıyoruz. Polise karşı gelmek, bağırmak, yürüyüş, zorluk çıkarma olmayacak. Sadece pankartımızı göstererek birlikte kitap okuyacağız eş zamanlı olarak tw dan destek sağlayacağız. Katılmak isteyenler hangi şehirden olduğunu bize(©cikofteliayran) hesabına ve yorumlara) mesaj atsın.Ona göre grup kurulup tarih ayarlanacak.Gün birlik günü! Aynı anda katılımın çok olduğu şehirlerde toplanılacak. 

Yorumlar (2)
Mehmet 4 hafta önce
Memleketi karistiracaklar. Devlet istemiyor mu okulları açmayı. Niyet, boğaziçi tutmadı, tüm türkiye ye yayalım. Dikkatli olmak lazım.
Keyfiniz bilir 4 hafta önce
Boğaziçi tutmadı bir de bunu deneyelim diyorlar... ulan üniversiteler açılsaydı bu sefer de toplumun sağlığını hiçe sayıyor diye bir yerinizi yırtacaktınız biz sizi bilmiyor muyuz? Şimdi de bunu bahane edip yırtının bakalım. Keskin sirke küpüne zarar. Boşa uğraşmayın bir gezi daha çıkaramayacaksınız. O günler geride kaldı.
banner112
açık
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 06 Mart 2021
İmsak 05:31
Güneş 06:51
Öğle 12:49
İkindi 16:03
Akşam 18:36
Yatsı 19:51