Özellikle 6 Şubat depremlerinin ardından başlatılan projenin çerçevesinde, kalıcı konutların tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmeye başlandığını ve şehir merkezindeki Kentsel Tasarım Projesi'nin hızla ilerlediğini aktaran Başkan Görgel, TOKİ ve Emlak Konut tarafından yapılan çalışmalarla ilgili detayları paylaştı.

Kahramanmaraş'ta Deprem Sonrası Yeniden Yapılanma: Rezerv Alandaki Binalar Taşınıyor! Kahramanmaraş'ta Deprem Sonrası Yeniden Yapılanma: Rezerv Alandaki Binalar Taşınıyor!

Hayrullah Mahallesi, Hükümet Bulvarı, eski Bahçelievler Kampüsü alanı, Trabzon Caddesi, Müftülük Meydanı ve Cahit Zarifoğlu Caddesi gibi bölgelerde kaba inşaatı tamamlanan bloklarda son rötuşların yapıldığını ve yeni blokların temellerinin atıldığını belirten Başkan Görgel, Kentsel Tasarım Projesi kapsamında 4 bine yakın konut ve iş yerinin ihalesinin yapıldığını ve inşasına başlandığını vurguladı.

L Proje 2

Başkan Görgel, projenin tamamlanmasıyla Kahramanmaraş'ın eski canlılığına kavuşacağını ve şehre 10 binden fazla konut ve iş yeri kazandırılacağını dile getirdi. Doğukent, Güneşevler ve Güneşli Kocabaş Sitesi'nin de projeye dahil edilmesiyle birlikte konut ve iş yeri sayısının 15 binden fazla olacağını belirten Başkan Görgel, projelerin tamamlanmasıyla Kahramanmaraş'ın kimlikli ve fonksiyonel bir şehir haline geleceğini söyledi.