Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, 30 Aralık Cumartesi tarihinde planlanan elektrik kesintisi, bölgedeki bazı mahalleleri etkileyecek. AKEDAŞ tarafından yapılan duyuruya göre, İstasyon Mahallesi ve Kanal Boyu Tarımsal Sulamalar bölgesinde bulunan bazı sokak ve mahalleler, 6 saat sürecek olan kesintiden etkilenecek. Elektrik kesintisi, Türkoğlu ilçesinin bakım ve onarım çalışmaları kapsamında planlandı, başlama saati 30 Aralık Cumartesi günü 09:00 olarak belirlendi, bitiş saati ise aynı gün 15:00 olarak planlandı. Ayrıca yine Türkoğlu ilçesinde Şekeroba, Dedeler, Yeşilyurt Mahallelerine de 09.00-13.00 saatleri arasında 4 saat boyunca elektrik verilmeyecek.

Kahramanmaraş'ta Jandarmadan Trafik Denetimi: 16 Araç Trafikten Men Edildi! Kahramanmaraş'ta Jandarmadan Trafik Denetimi: 16 Araç Trafikten Men Edildi!

Dulkadiroğlu ilçesinde de 30 Aralık 2023 Cumartesi günü elektrik kesintisi yaşanacak. Bayazıtlı Mahallesi'nin bir kısmını etkileyecek olan kesinti, tesis çalışmaları nedeniyle gerçekleştirilecek. Başlama saati 11:00 olarak belirlenen kesintinin, aynı gün 15:00'te tamamlanması planlanıyor. Aslanbey, Ballıca, Bayazıtlı, Yeşiltepe Mahalleleri ile Dereli ile Pınarbaşı Mahalleleri bir kısmında da sabah saat 9.00 ve 11.00 aralarında elektrik olmayacak. Elektrik kesintilerinden etkilenecek bölgelerde, vatandaşların bu süre zarfında alternatif enerji kaynaklarını kullanmaları ve gerekli önlemleri almaları önem arz ediyor.

HABER: DİLEK NUR