Deprem sabahı hasar görmeyen ve aynı zamanda müdürlüğünü yaptı 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu'nun önce depremzedelerin sığınacağı bir alana dönüştürdü.

photo1686309876
Deprem sabahında şiddetli sağanak yağışın hemen ardından, konutları yıkılan depremzedeleri okula yerleştirdi, onlara battaniye dağıttı, kısa sürede okulun bahçesine aşevi kurarak günde 45 bin kişiye ücretsiz yemek dağıtımı yaptı.
Sonra şehrin muhtelif yerlerinde kurmuş olduğu aş evlerinden çadır kentlere üç öğün yemek ulaştırdı. Depremin ardından 4 aydan fazla bir zaman geçmesine rağmen bugün hala depremzedelere kol kanat olan, günde 4.500 kişiye ücretsiz yemek dağıtımının yapılmasına vesile olan Memduh Kayıklık, bu hayırlı hizmetlerin gerçekleşmesinde insan vakfının ve hayırseverlerin payının çok büyük olduğunu ifade etti.

photo1686309876 (1)
Bugün de bir tır insani yardım ve gıda malzemelerinin Afyonkarahisar ilinden kendilerine gönderildiğini söyleyen Kayıtlık, bu hizmetlerin devlet artık yeter deyinceye kadar süreceğini ifade etti.

photo1686309876 (3)
15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu Müdürü ve İnsan Vakfı Kahramanmaraş Şube Başkanı Memduh Kayıklık, yaptığı çalışmalar hakkında şu bilgilere yer verdi: "Depremin ilk gününden beri önce kahvaltı daha sonra da depremzedelere vermiş olduğumuz 3 öğün yemek hizmetine bugün de 4 bin 500 kişiye yemek vererek devam etmekteyiz. Okulumuzun hizmet binasını insan vakfı'nın koordinasyon merkezine dönüştürdük, sonraki süreçte yaklaşık 45.000 kişiye yemek verdiğimiz zamanlar oldu. Şu anda da 4 bin 500 kişiye sabah, öğle akşam olmak üzere yemek dağıtımımız devam ediyor elhamdülillah. Halkımızın bize olan özellikle hayırseverlerin destekleri devam ediyor. Şu anda Milli eğitim camiası öncülüğünde Afyonkarahisar ilinden şehrimize bir tır gıda kolisinden oluşan yardım malzemeleri geldi. İçerisinde ağırlıklı olarak gıda maddesi var, un var. Biz tabii anlaşmış olduğumuz fırınlar vasıtasıyla aş evimize ücretsiz olarak ekmek veren fırınlara bu unları teslim edeceğiz. Onlar da bize karşılığında ekmek verecekler. Bu vesileyle de halkımız ücretsiz ekmek yemiş olacak. 3 öğün yemeği ücretsiz olarak sürdürmemizde tabii ki İnsan Vakfı'nın da çok büyük katkıları oldu. şu anda halkımızın ve hayırseverlerin elimizden tutması vesilesiyle biz de hizmetlerimize devam ediyoruz. Bu güzel ve hayırlı hizmetimizi devletimiz artık yeter deyinceye kadar sürdüreceğiz"