İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun liderliğindeki savaş kabinesinin, İran'a yönelik bir askeri müdahale için hazırlıklarını tamamladığı belirtiliyor.

İsrail devlet televizyonu KAN, İsrail Hava Kuvvetleri'nin İran'a saldırı için hazırlıklarını tamamladığını duyurdu. Ayrıca, İran'ın muhtemel bir saldırıya karşı 3. seviye alarm durumuna geçtiği ifade ediliyor.

13 Nisan'da İran'ın İsrail'e düzenlediği insansız hava aracı ve füze saldırısının ardından, İsrail'in bir karşılık vereceği bekleniyor. İsrail Savaş Kabinesi, İran'ın bu saldırısına yanıt verecek seçenekleri değerlendirmek üzere bir toplantı gerçekleştirdi. İsrail'in olası bir karşı saldırı için hazırlık yaptığı, hedeflerin belirlendiği ve planların yapıldığı belirtiliyor.

ABD medyasında yer alan haberlere göre, İsrailli yetkililer İran'a karşı her türlü seçeneği değerlendiriyor. İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant'ın ABD'li mevkidaşı Lloyd Austin ile yaptığı görüşmede, İsrail'in İran'ın saldırısına karşılık vereceği ve hedefler belirlediği ifade edildi.

Dört Kadınla Aynı Anda Evlenen Damat Sosyal Medyada Gündem Oldu! Dört Kadınla Aynı Anda Evlenen Damat Sosyal Medyada Gündem Oldu!

İsrail'in muhtemel hedeflerinin belirlendiği ve askeri hazırlıklarının tamamlandığı bir ortamda, bölgedeki gerilimin tırmanması endişe verici boyutlara ulaşıyor. İsrail'in, İran'a yönelik olası bir saldırıya hazırlandığına dair haberler, bölgedeki istikrarsızlık ve çatışma riskini artırıyor.