Yangınların çıkmasını önlemenin en etkili yolunun bilinçli davranışlar olduğu vurgulanırken, Türkiye ve dünyadaki yangınların büyük çoğunluğunun insan kaynaklı olduğu belirtiliyor.

Kahramanmaraş'ta Apartmanlarda Gürültü Yapanlara Yeni Ceza Düzenlemesi Kahramanmaraş'ta Apartmanlarda Gürültü Yapanlara Yeni Ceza Düzenlemesi

Ormanlık alanlarda piknik yapmanın yasak olmasına rağmen, çevre bilinci eksik olan ve ormanlara duyarsız davranan bazı vatandaşların sigara izmaritleri gibi unsurları bırakarak büyük felaketlere sebebiyet verdiği dile getiriliyor. Bu nedenle yangınlarla mücadelede hız, tedbir, insanları bilinçlendirme ve çevre bilincinin önemi vurgulanıyor.

Whatsapp Image 2024 06 30 At 14.18.20 (1)

Kahramanmaraş İtfaiyesi, özellikle anız yangınlarının sıkça görüldüğü dönemlerde sırt tipi yangın söndürme cihazlarıyla yakıt ve su tasarrufu sağlayarak verimliliği artırıyor. Yeni teknolojiler sayesinde yangınla mücadelede zaman kazanılırken, güç kaybı da önlenerek avantaj elde ediliyor. Bu yenilikçi yaklaşım, Kahramanmaraş İtfaiyesi'nin yangınlara daha etkin ve hızlı bir şekilde müdahale etmesini sağlıyor.