Kahramanmaraş Valiliği, şehirde günlerdir süren yoğun kar yağışı nedeniyle aldığı tedbirleri devam ettirme kararı alırken vatandaşları da olumsuz hava koşullarına karşı uyardı. Valilik açıklamasında buzlanma, don olayları ve çığ tehlikesine dikkat çekti.

Kahramanmaraş'ta günlerdir süren yoğun kar yağışı devam ederken valilikten arka arkaya uyarılar geldi. Bugün engelli kamu çalışanları ile hamile ve 4 yaş altı çocuğu olan kamu çalışanlarına izin veren Kahramanmaraş Valiliği aynı grubun yarın da izinli olacağını duyurdu.

Gözden kaçırmayın

Selçuk Tepeli FOX TV Canlı Yayınında Sinirlerine Hakim Olamadı! Selçuk Tepeli FOX TV Canlı Yayınında Sinirlerine Hakim Olamadı!

Valilik olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşları bir defa daha uyardı. Valilik açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Yapılan son değerlendirmelere göre; 25.01.2022 (Salı) akşam saatlerinden sonra Kahramanmaraş ve çevrelerinde görülecek olan kar yağışlarının yer yer yoğun olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, trafiğe çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızın ise araçlarında mutlaka kış lastiği ve zincir gibi ekipmanları bulundurmaları hususu önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.