2024 Yılında Aşure Günü Ne Zaman? Muharrem Ayı Ne Zaman Başlıyor? 2024 Yılında Aşure Günü Ne Zaman? Muharrem Ayı Ne Zaman Başlıyor?

Şehidin naaşı dün akşam Kahramanmaraş'a getirilmiş ve bugün Hasancıklı Mahalle Mezarlığı'nda düzenlenen törenle defnedildi. Törene askeri yetkililerin yanı sıra çok sayıda vatandaş ve şehidin yakınları da katıldı.

Şehidin naaşı, askerlerin omuzlarında taşınarak tören alanına getirildi ve öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Tören sırasında şehidin kız kardeşi, ağabeyini asker selamı ile son yolculuğuna uğurladı. Mehmet Ali Horoz, 5 kardeşten biriydi ve dualar eşliğinde Hasancıklı Mahalle Mezarlığı'na defnedildi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Cenaze töreninde, İl Müftüsü Abdurrahman Kotan tarafından yapılan açıklamada, şehidin vasiyeti üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Afrika'da su kuyusu açma kararı alındığı belirtildi. Bu vasiyetin yerine getirilmesi için gerekli adımların atılacağı ifade edildi.

Şehit Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz'un ardından, duygu dolu anların yaşandığı törende katılanlar, onu dualarla ve rahmetle anarak veda ettiler.