Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında ‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes’ temasıyla düzenlenen fikan dikim etkinliğine katıldı.

milli_agaclandirma_gunu_2

Dulkadiroğlu ilçesi Çınarlı Mahallesi’nde 100. Yıl Cumhuriyet Hatıra Ormanı’nda gerçekleştirilen programda; 66. Dönem Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Vali Mükerrem Ünlüer, AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ömer Oruç Bilal Debgici ve Dr. Tuba Köksal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Yusuf Karartı, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, gönüllü gençler ve çok sayıda öğrenci de yer aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, 12 bin 659’u 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşların anısına olmak üzere toplam 39 bin 566 fidan toprakla buluşturuldu.

milli_agaclandirma_gunu_8

Daha Yeşil Kahramanmaraş İçin Gayret Gösteriyoruz

Sıcak Havalarda Kahramanmaraş'ın Cenneti: Fırnız Çayı Sıcak Havalarda Kahramanmaraş'ın Cenneti: Fırnız Çayı

Fidan dikim etkinliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Orman ve yeşil alanların varlığının tüm dünya için önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu noktada bugün gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinin çok değerli olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz hatırı sayılır ölçüde orman ve yeşil alana sahip. Hamdolsun bu oran artarak devam ediyor. Toprak sahip çıktığımız ölçüde bereketlenir. Bizler de bu bereketi taçlandırmakla yükümlüyüz. Bu noktada elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Daha yaşanabilir ve yeşil Kahramanmaraş için canla başla çalışıyoruz” cümlelerini kaydetti.

milli_agaclandirma_gunu_7