Diyarbakır'da Yasak Aşkın Acı Sonu: Çifte İnfaz 7 Yıl Sonra Ortaya Çıktı! Diyarbakır'da Yasak Aşkın Acı Sonu: Çifte İnfaz 7 Yıl Sonra Ortaya Çıktı!

Olay, bir banka müşterisinin hesabında beklenmedik bir eksik bakiye fark etmesi üzerine ortaya çıktı. Müşteri şikayeti üzerine banka, durumu değerlendirerek hesaptaki paraların başka bir hesaba aktarıldığını tespit etti. Bunun üzerine banka, Elbistan'a bir müfettiş gönderdi.

Yapılan incelemede, C.B.'nin uzun süredir hareketsiz kalan 20'nin üzerindeki hesaptan toplamda 50 milyon TL'yi zimmetine geçirdiği belirlendi. Banka, durumu Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirerek suç duyurusunda bulundu.

Perşembe günü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan C.B., emniyetteki sorgusunda susma hakkını kullanarak işlediği suçu itiraf etti. Dün sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen C.B., savcılık sorgusunda suçunu kabul ederek nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

İddiaya göre, C.B., işlerinin kötü gitmesi üzerine zimmetine geçirdiği paraları düzeltmek için ticaret yapmaya başladı. Ancak başarılı olamayınca diğer hesaplardan da para çektiği öne sürüldü. Müfettişin gelmesiyle durumun ortaya çıkacağını anlayan C.B., üzerindeki ev, otomobil gibi taşınmazları başkalarına devrettiği iddia edildi.