Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde, Salmınıpak Mahallesi'nde bulunan boş arazide meydana gelen yangın, elektrik kesintisine neden oldu. Yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken, bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 18.21.41

Yangın Kontrol Altına Alındı, Elektrik Kesintisi Yaşandı

Yangın sonucunda zarar gören elektrik direkleri nedeniyle çevrede elektrik kesintileri yaşandı. Ancak, itfaiye ekiplerinin büyük çabasıyla yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı.

Kahramanmaraş Depremini Bildi, Şimdi Ankara ve Tokat’ı Uyarıyor Kahramanmaraş Depremini Bildi, Şimdi Ankara ve Tokat’ı Uyarıyor

Whatsapp Image 2024 06 04 At 18.21.41 (1)

Belediye Başkanı'ndan Açıklama

Pazarcık Belediye Başkanı Haydar İkizer, bölgede incelemelerde bulundu ve şu açıklamalarda bulundu: “Geçmiş olsun hepimize. Pazarcık büyük bir felaketten döndü, neyse ki yangın itfaiyemizin büyük çabaları sonucu kısa sürede etkisiz hale getirildi. Tedbir amaçlı ilçemizin elektrikleri kesildi ancak kısa sürede yeniden verilecektir.”

Soruşturma Devam Ediyor

Yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma devam ediyor. Yetkililer, yangının sebebini belirlemek ve benzer olayların önüne geçmek için çalışmalarını sürdürüyor.