Depremin vurduğu Onikişubat İlçesi Tekerek Mahallesi'nde hayatını kaybeden 54 yaşındaki Arzu Şirikçi'nin cesedi, Dulkadiroğlu ilçesi Dereli Mahallesi mezarlığında başka bir aile tarafından yanlışlıkla toprağa verilmişti. Ancak yapılan DNA testi ve fotoğraflar sayesinde Arzu Şirikçi'nin kimliği tespit edildi ve mezarı açılarak doğru yere defnedildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir'den Engelsiz Çocuk Şenliği Kahramanmaraş Büyükşehir'den Engelsiz Çocuk Şenliği

Whatsapp Image 2024 04 29 At 15.50.11

Şirikçi ailesi, depremde kaybettikleri diğer üyeleri Sıddık Şirikçi ve Elif Şirikçi'yi bulmuş ve toprağa vermişti. Ancak Arzu Şirikçi'nin cesedi bulunamamıştı. Ailenin uzun ve çaba dolu arayışları sonucunda, Arzu Şirikçi'nin yanlışlıkla başka bir aile tarafından defnedildiği ortaya çıktı.

Whatsapp Image 2024 04 29 At 15.50.08

Arzu Şirikçi'nin kardeşi İsmail Tekardıç, yaşadıkları süreci şu sözlerle anlattı: "Deprem esnasında umutla bekledik. Eniştem ve yeğenimi bulduk ancak kız kardeşim Arzu Şirikçi'yi çıkaramadık. Savcılığa başvurduk ve uzun bir sürecin ardından Arzu'nun mezarının yanlışlıkla açıldığını ve kimliğinin tespit edildiğini öğrendik. 15 ayın sonunda kız kardeşimize kavuştuk."