TUSAŞ Kahramanmaraş'ta Havacılık Üretim Tesisini Faaliyete Geçirdi TUSAŞ Kahramanmaraş'ta Havacılık Üretim Tesisini Faaliyete Geçirdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından zarar gören kentlerin ticaret hayatını canlandırmak ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla yeni bir kampanya başlattı. Bakan Uraloğlu, PTT Genel Müdürlüğü aracılığıyla gerçekleştirilecek bireysel kargo gönderimlerinde, 6 Şubat-6 Mayıs tarihine kadar Türkiye'nin diğer kentlerinden depremin etkilediği 11 ile yapılacak gönderimlerde yüzde 30 indirim uygulanacağını açıkladı.

Uraloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, depremzedelerin ulaşımının her modunda yanlarında olduklarını ifade ederek, PTT Genel Müdürlüğü aracılığıyla deprem bölgesine ücretsiz taşınan 43 bin 350 adet yardım kolisinin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, deprem bölgesinin yeniden ayağa kaldırılması için PTT Genel Müdürlüğü aracılığıyla başlatılan kampanya ile 6 Şubat - 6 Mayıs tarihleri arasında Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerinden çıkışlı ve varışlı gönderilere yüzde 30 indirim uygulanacağını belirtti. Bu kampanya ile depremzedelerin ticaret hayatının desteklenmesi ve ekonomik canlılığın artırılması hedefleniyor.