Kahramanmaraş’ta Boğaziçi Bölgesi İmar Çalışmalarına Açıldı! Kahramanmaraş’ta Boğaziçi Bölgesi İmar Çalışmalarına Açıldı!

Polis ekipleri, kurbanlık satışı yapan esnaf ve kurbanlık almaya gelen vatandaşlara sahte para, dolandırıcılık ve tırnakçılık yöntemiyle hırsızlık konularında bilgilendirme yaptı. Ekipler, sahte para ile alışveriş yapmaya çalışan dolandırıcılar ve çeşitli hırsızlık yöntemleri konusunda dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Fotoğraf (1) (1)-2

Bilinçlendirme Çalışmaları

Ziyaret sırasında, vatandaşlara sahte parayı tanıma yöntemleri, dolandırıcılara karşı alınabilecek önlemler ve hırsızlık risklerine karşı dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verildi. Polis ekipleri, özellikle kalabalık alanlarda cüzdan ve çantaların güvenli bir şekilde taşınması gerektiğini hatırlattı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nden Açıklama

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü yetkilileri, bayram öncesi yapılan bu bilinçlendirme çalışmalarının vatandaşların güvenliği için büyük önem taşıdığını belirtti. Yetkililer, “Kurban Bayramı gibi yoğun alışveriş yapılan dönemlerde sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve onları olası hırsızlık olaylarına karşı korumak amacıyla bu tür bilgilendirme çalışmalarını sürdüreceğiz” dedi.