Öğrenciye toplu ulaşımın Ankara ve İstanbul'dan 5-6 kat daha pahalı olduğu Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e tepkiler dinmiyor. Kahramanmaraş'ta toplu ulaşımın Gaziantep'ten de pahalı olduğu öğrenildi.

Öğrenciye toplu ulaşımın en pahalı olduğu illerin başında gelen Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e öğrenciler ve vatandaşlardan tepki gelmeye devam ediyor.

Toplu ulaşımda abonman kartlarını İstanbul'dan 5 kaat, Ankara'dan 6,5 kt pahalı satan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e bir şok da Ak Partili Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden geldi. Fatma Şahin'in başkanlığını yaptığı Gaziantep'te toplu ulaşımın öğrencilere Kahramanmaraş'tan daha ucuz olduğu öğrenildi.

Gözden kaçırmayın

Çay, et süt ve süt ürünlerinden sonra yumurtaya da zam! Çay, et süt ve süt ürünlerinden sonra yumurtaya da zam!

Kahramanmaraş'ta öğrenciler toplu ulaşımı 3 liradan kullanırken, Gaziantep'te ise 2,70 TL'den kullanıyorlar. Gaziantep'te öğrenciler  Belediye otobüslerini 2,20 TL'den kullanabiliyorlar. Bu ücret tarifesiyle Kahramanmaraş, toplu ulaşımı öğrncilere en pahalı kullandıran illerin başında yer aldı.