Expo 2023 Rekreasyon Alanı Arasta Çarşı'da gerçekleşen etkinlik, Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Açık Sahne Sanat Akademisi Müzik Atölyesi tarafından düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta Depremde Hasar Alan Kapalı Çarşı 1 Milyar Liraya Yenilecek! Kahramanmaraş'ta Depremde Hasar Alan Kapalı Çarşı 1 Milyar Liraya Yenilecek!

Whatsapp Image 2024 04 07 At 17.05.58

Programda, Ezgi Tekgül ve Ahmet Behic Berksoy eşliğinde Kubilay Özbek'in piyano resitali dinleyicilere ilham verdi. Özellikle İzmir Marşı, Sen Anlat Baba ve İstanbul Masalı gibi solo performanslar, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı ve alkışlandı.


Kahramanmaraşlı Kubilay Özbek, 14 Haziran 2005 tarihinde dünyaya gelmiş olup 3 yaşında otizm spektrum bozukluğu tanısı aldı. Müziğe olan ilgisiyle dikkat çeken Özbek, piyano enstrümanına yönlendirilmiş ve Kahramanmaraş Güzel Sanatlar Lisesi'nde aldığı eğitimle müzik kariyerine adım attı. Absolut kulağa sahip olan Kubilay Özbek, Açık Sahne Sanat Akademisi bünyesinde piyano eğitimine devam etmekte olup yüzden fazla eseri çalıyor. Otizm spektrum bozukluğu hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinlik, otizmli bireylerin üstün yeteneklerine de vurgu yaptı.