Kahramanmaraş'ta Hamidiye Sitesi Faciası İhmalleri Mahkemede! Kahramanmaraş'ta Hamidiye Sitesi Faciası İhmalleri Mahkemede!

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen askerlerden Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir'in ailesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin açıklamalarıyla tekrardan gündeme geldi. Bakan Özhaseki, ailenin kendilerine tahsis edilen konteyneri depo olarak kullanma kararı aldığını ve çadırda kalmaya devam ettiğini belirtti. 

Özhaseki, yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraşlı şehidimiz Müslüm Özdemir’in değerli ailesi, bin yılın afetinden sonra kendilerine tahsis edilen konteyneri kendi istekleriyle depo olarak kullanma kararı alarak çadırda ikamet etmeye başlamış." ifadelerini kullandı.

Bakanlık olarak aileye konut sağlama konusunda hazır olduklarını belirten Özhaseki, "Şehit ailesinin tercihleri doğrultusunda isterlerse rezerv alanda konutumuz hazır, oradan vereceğiz; isterlerse Bakanlığımızın projesi kapsamında yaşadıkları mahallede yapımı başlayan konutlarımızı 1 ay gibi bir sürede bitirip oradan vereceğiz." dedi.