Tarih, doğa ve şifanın buluştuğu asırlardır şifa dağıtan dört tarafı doğal güzelliklerle çevrili Ilıca Kaplıcaları, 6 Şubat tarihli depremlerde hasar görmedi. Ancak bir süre faaliyetlerine ara veren sektör, kısa sürede kendisini yenileyerek hizmetlere başladı. Havası suyu ve doğasıyla çevre illere hizmet veren, asırlardır şifanın merkezi olan Kahramanmaraş kaplıcaları kış turizmine hazır. İşte bu kaplıcalardan birisi de Vali Saim Çotur kaplıcası.

photo1698930355
Ziyaretçi sayısı son derece fazla olan kaplıcaların birçok hastalığa faydası olduğu biliniyor. Hem şifalı suyu hem de doğal güzelliği sayesinde her sene ziyaret edilmek istenilen yerler arasında.

Kahramanmaraş'ın Güzelliklerini Keşfedin: Galgamaç Şelalesi'nde Doğa Yürüyüşü! Kahramanmaraş'ın Güzelliklerini Keşfedin: Galgamaç Şelalesi'nde Doğa Yürüyüşü!

photo1698930355 (1)
Ilıca kaplıcaları ile ilgili bilgi veren Ali Cesur Kaçmaz, şunları söyledi: "Burası saklı Cennet dediğimiz Ilıca kaplıcaları. Kahramanmaraş merkeze 50 kilometre uzaklıkta. Burası depremde çok şükür herhangi bir hasar almadı. Genel olarak depremle alakalı hiçbir sıkıntımız olmadı. Kış sezonuna hazırlanıyoruz. Turizmin beldesi olan Ilıca'da özellikle kış aylarında zirveye çıkıyor işlerimiz. Burada yılın 12 ayı boyunca kaplıcalarımız, apartlarımız, otellerimiz hizmet vermekte. Ilıcamıza ülkemizin her yerinden insanlar gelmekte. Özellikle Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa, Adana ve Mersin gibi iller burayı tercih ediyorlar. Gelen misafirlerimiz burada sağlık, huzur ve şifa buluyorlar. Ilıcamızda misafirlerimizin gezeceği tarihi doğal ve kültürel gezi alanlarımız yer alıyor. En önemli tercih sebebimiz bölgenin temiz olması yemeklerinin taze ve fırınlarımızın Nezih ortamda hizmet veriyor olmasıdır. Çevre illerden buraya günübirlik misafirlerimiz de geliyor. yani burası sadece bir kaplıca değil aynı zamanda tarihi doğal güzellikleri ve şifa kaynağı olan bir bölge.”