Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde bir ilkokulda görev yapan sınıf öğretmeni, okul müdürü tarafından taciz edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. İddiaların ardından başlatılan soruşturma sonucunda okul müdürü N.S., müdür yardımcısı N.Y. ve öğretmen Ö.A. 657 Sayılı Kanunun 137. maddesi kapsamında görevden uzaklaştırıldı.

Kahramanmaraş Depremindeki Otel Faciasında 'Domino Etkisi' Savunması! Kahramanmaraş Depremindeki Otel Faciasında 'Domino Etkisi' Savunması!

Sendikaya başvurarak yaşadığı taciz olayını paylaşan öğretmen A.M., durumu ilçe milli eğitim müdürlüğüne taşıdı. Yapılan açıklamada, N.S. ile aynı okulda görev yapan müdür yardımcısı N.Y. ve öğretmen Ö.A.'nın görevden uzaklaştırıldığı belirtildi. Valilik, idari soruşturmanın yanı sıra Millî Eğitim Bakanlığından müfettiş talebinde bulunularak daha detaylı bir inceleme başlatıldığını açıkladı.

Olayla ilgili adli ve idari işlemlerin titizlikle takip edildiği ifade edilen açıklamada, mağdur öğretmenin talebi üzerine başka bir okula geçici görevlendirildiği bildirildi.