Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Son bir haftada vaka sayısının en çok Kayseri, Elazığ, Karaman, Bolu, Malatya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Tunceli ve Bartın’da arttığını söyledi. K. Maraş'da vaka sayısı en çok artan iller arasında yer aldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından il bazında 28 Ağustos-3 Eylül’de her 100 bin kişide görülen COVID-19 vaka sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı.

Son bir haftada vaka sayısının en çok Kayseri, Elazığ, Karaman, Bolu, Malatya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Tunceli ve Bartın’da arttığını belirten Koca, “Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Kurallar çok gerekli.” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, “28 Ağustos-3 Eylül arasında, 100.000 kişi içinde BİR HAFTALIK TOPLAM yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Ali Nuri Öksüz: 'Antibiyotiğin gereksiz kullanımıyla ilgili hekimlerimiz bilgilendiriliyor' Ali Nuri Öksüz: 'Antibiyotiğin gereksiz kullanımıyla ilgili hekimlerimiz bilgilendiriliyor'

Bakan Koca’nın paylaştığı Türkiye haritasında yer alan verilere göre, 28 Ağustos – 3 Eylül Haftası’nda her 100 bin kişide Covid-19 vaka sayısı İstanbul’da 156.95, Ankara’da 242.61, İzmir’de 45.58 oldu.

KAHRAMANMARAŞ'TA VAKA ARTIŞI KORKUTUYOR

Bir hafta önce Kahramanmaraş'taki vaka sayısı yüz bin kişide 158,71 olarak gerçekleşirken bu oran bu hafta 210,84'e yükseldi. Bu artışla Kahramanmaraş vaka artışı en çok artan iller arasında yer aldı.