Kahramanmaraş Vekili Öztunç'tan, Karatutlu'ya 'Elinden tutup ben gezdirdim haddini bil' Kahramanmaraş Vekili Öztunç'tan, Karatutlu'ya 'Elinden tutup ben gezdirdim haddini bil'

Vekil Karatutlu, depremde en çok hasar alan Kahramanmaraş'ta birçok sorunun hala devam ettiğini ifade ederek iktidara yüklendi.

Belediyelerin görevini yerine getirmediğinin de altını çizen Vekil Karatutlu, TBMM'de yaptığını tarihi konuşmada şunları söyledi: "Helete’nin okul sorunu halen devam etmekte. Geçen hafta belirttiğim belediye başkanının şehirdeki su fabrikasına sayaç taktırıp taktırmadığını bilmiyoruz. Yine yıllık kira parasını da komik rakamlarla devam ettirip ettirmediğini de takip ediyoruz.Yine bir belediye başkanının bir sanayicinin 6 milyon TL olan atık su parasını 2 milyon TL’ye düşürdüğünü biliyoruz. Bu 2 milyon TL atık su parasının da belediyeye yatırılıp yatırmadığını takip ediyoruz. Şehrin yöneticilerine, yerel yöneticilerine ve iktidar erklerine özellikle söylüyorum: İşiniz, gücünüz, şehrin imkanlarını yıllardır bıkmadan usanmadan birilerine peşkeş çekiyorsunuz. Bunları yaparken belediye seçimlerine 4 buçuk ay kaldığını da unutmayın." dedi.