Yoğun kar yağışı nedeniyle Konya'nın 24 ilçesinde, Tunceli ve tüm ilçelerinde, Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde ve Kars genelinde okullar bir gün süreyle okullar tatil edildi. Aynı zamanda Kahramanmaraş'ta da pek çok ilçede okullara bir gün ara verildi.

Konya’da dün geceden bu yana etkisini sürdüren kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Yoğun bir şekilde devam eden yağışlar nedeniyle kent merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreyi geçerken, bazı ilçelerde ise yarım metreyi aştı.

KONYA'DA 24 İLÇEDE OKULLAR TATİL

Yağışların devam etmesi üzerine merkez Selçuklu, Karatay, Meram ilçeleri ile Akşehir, Altınekin, Ahırlı, Akören, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Hadim, Hüyük, Kadınhanı, Ilgın, Taşkent, Sarayönü, Seydişehir, Yalıhüyük ve Yunak ilçelerinde eğitime 20 Aralık Pazartesi günü 1 gün süreyle ara verildi. Ayrıca engelli veya hamile kamu çalışanlarının da 1 gün idari izinli sayılacağı öğrenildi.

TUNCELİ’DE DE TATİL KARARI ALINDI

Pülümür ilçesinde sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı akşam saatlerinde etkili oldu.

İlçe merkezinde 30 santimetre bulan kar kalınlığı, yüksek kesimlerde 50 santimetreye kadar ulaştı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Kaymakamlık, yarın için ilçedeki tüm okulların bir gün süreyle tatil ilan edildiğini açıkladı.

Öte yandan, Pülümür’de karla kaplanan 90 köy yolunu ulaşıma açmak için ekiplerin çalışması devam ediyor.

AKSARAY’DA 1 GÜN ARA VERİLDİ

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde öğle saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Ortaköy Kaymakamlığı tarafından, yaşanan buzlanma ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın olmak üzere eğitime bir gün ara verildi. Hamile ve engelli kamu personelinin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

KARS’TA EĞİTİME ARA

Karsta yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Valilikten yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları nedeniyle 20 Aralık Pazartesi günü eğitime tüm okullarda ara verildiği belirtilerek şöyle denildi:

“İlimiz geneli ve ilçelerimizde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim-öğretime 20.12.2021 Pazartesi günü (1) gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile hamile personelimiz de idari izinli sayılacaktır.”

KAHRAMANMARAŞ'TA PEK ÇOK İLÇEDE KAR TATİLİ

Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Kahramanmaraş İl Başkanı Uğur Aksu: Özel eğitim kurumları zor durumda Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Kahramanmaraş İl Başkanı Uğur Aksu: Özel eğitim kurumları zor durumda

Kahramanmaraş (SHA) – Kahramanmaraş’ta yüksek kesimlerde ve ilçelerde etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın yüz yüze eğitime ara verildi. 
Edinilen bilgiye göre, Dulkadiroğlu ilçesinde 16, Göksun ilçesinde 9 ile Çağlayancerit ilçesinde tüm okullarda yarın eğitime ara verdiği öğrenildi. 
Tatil olan okulların isimleri şöyle: 
Dulkadiroğlu İlçesinde,  
1. Baydemirli İlkokulu 
2. Baydemirli Ortaokulu 
3. Baydemirli Boybeyli İlkokulu 
4. Baydemirli Cumhuriyet İlkokulu 
5. Baydemirli Serinyol İlkokulu 
6. Çatmayayla Yusuf Kökünüz İlkokulu 
7. Çatmayayla Ümmetler İlkokulu 
8. Çatmayayla Kurtoğlu İlkokulu 
9. Baydemirli Başpınar İlkokulu  
10. Ağabeyli İlkokulu 
11. Kemalli Ortaokulu 
12. Başdervişli İlkokulu     
13. Başdervişli Ortaokulu 
14. Budaklı Köseler İlkokulu 
15. Beşenli İlkokulu 
16. Beşenli Ortaokulu'nda 20 Aralık 2021 Pazartesi günü yüz yüze eğitim-öğretime ara  verilerek uzaktan eğitim-öğretim yapılacaktır. 
Onikişubat ilçesinde,  
1 Suluyayla Şehit Fatih Demir İlk ve Ortaokulu  
2 Tekir Çok Programlı Anadolu Lisesi  
3 Tekir İlk ve Ortaokulu  
4 Tekir Kısık İlkokulu  
5  Ömer Selver Doğan İlk ve Ortoakulu  
6 Çukurhisar İlk ve Ortaokulu  
7 Hacıveliler Yeşilgöz Ortaokulu  
8 Kumarlı İlk ve Ortoakulu  
9 Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk ve Ortaokulu  
10 Beşoluk İlkokulu  
11 Çağlayan Çataloluk İlk ve Ortaokulu  
12 Çevrepınar İlk ve Ortaokulu  
13 Şahinkayası İlkokulu  
14 Şahinkayası Ortaokulu 
Göksun ilçesinde, köyler ve taşıma merkezleri tatil olacak ama merkez okulların durumu ilerleyen saatlerde netleşecek. 
Çağlayancerit ilçesinde olumsuz hava muhalefeti ve yoğun kar yağışı nedeniyle ilçemizdeki tüm okullarda 20 Aralık 2021 tarihinde bir gün süreyle eğitim-öğretime ara verilmiştir.