Kahramanmaraş'ta Palmiye Sitesi Davasında Üç Sanığın 22'şer Yıl Hapsi İsteniyor! Kahramanmaraş'ta Palmiye Sitesi Davasında Üç Sanığın 22'şer Yıl Hapsi İsteniyor!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan'ın İliç ilçesindeki maden sahasında meydana gelen heyelan sonrası devam eden arama çalışmaları neticesinde bir işçinin daha cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı. Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kazanın yaşandığı 13 Şubat'tan bu yana arama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu ise Sabırlı Deresi bölgesinde bulunan cenazenin Adnan Keklik'e ait olduğunu belirterek, ailesine başsağlığı diledi. Aydoğdu, bölgedeki çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade etti.

Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında yaşanan toprak kayması sonucu 13 Şubat'ta 9 işçi kaybolmuş, 5 Nisan'da ise işçilerden Uğur Yıldız'ın cenazesine ulaşılmıştı. Yaşanan bu elim kazada kaybolan işçiler için arama çalışmaları titizlikle sürdürülüyor.