Geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışı nedeniyle sürücülerin ve yayaların büyük eziyet çektiği Kahramanmaraş'ta beklenen kar yağışı yeniden başladı. Valilikten yapılan açıklamada Şehrin Meteorolojinin şehri turuncu kodla uyardığı belirtildi ve vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

Kahramanmara'ş'ta beklenen kar yağışı yeniden başladı. Geçtiğimiz Salı günü başlayan ve şehirde binlerce bvatandaşın perişan olmasına, çok sayıda aracın yollard akalmasına neden olan kar yağışının etkisi heniz geçmeden bugün kar yeniden yağmaya başladı.

Önümüzdeki Perşembe gününe kadar devam etmesi gereken kar yağışı nedeniyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kahramanmaraş'ı turuncu kodla uyardı. Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi.

METEOROLOJi'DEN TURUNCU UYARI

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraşlılar Heyecan Bahçesi’ndeki Gençlik Buluşmasına Yoğun İlgi Gösterdi! Kahramanmaraşlılar Heyecan Bahçesi’ndeki Gençlik Buluşmasına Yoğun İlgi Gösterdi!

Meteoroloji'den alinan bilgilere göre, 22 Ocak 2022 Cumartesi ve 23 Ocak 2022 Pazar günü geçerli olmak üzere ilimiz turuncu kodla uyarllmıştır. Klymetli hemsehrilerimizin, mecbur kalmadlkqa özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları, trafiğe çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımızın kar yağışı ve buzlanma riskine karşı araçlarına kış lastiği ya da zincir takmaları önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygyla duyurulur.

KAHRAMANMARAŞ'TA KIŞ LASTİĞİ OLMADAN YA DA ZİNCİRSİZ ARAÇLAR İZİN VERİLMEYECEK