Mavi kategoriye giren Kahramanmaraş yeniden turuncu renkli iller arasında

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı iki doz aşı olanların gösterildiği haritada Kahramanmaraş yeniden turuncu renkle gösterilen iller arasında yer aldı.

SAĞLIK 20.09.2021, 21:18
Mavi kategoriye giren Kahramanmaraş yeniden turuncu renkli iller arasında
banner257
banner226

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Bugünden itibaren, il bazında, ilk doz yerine, en az iki doz aşı olanların oranlarını paylaşacağız. Aşılarımızı yaptırarak vaka sayılarını düşürelim, can kayıplarımızı azaltalım. İlk doz aşıda önemli bir mesafe kaydettik." dedi. 

Bakan Koca'nın iki doz aşı olanların gösterildiği haritada Kahramanmaraş turuncu renkle gösterilen düşük oranda aşı olan iller kategorisinde yer aldı.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 20 Eylül verilerine göre, 346 bin 435 test yapıldı.

VAKA VE VEFAT ARTTI

Son 24 saatte, 27 bin 688 yeni vaka tespit edildi. 27 bin 949 kişi de sağlığına kavuşurken corona nedeniyle bugün 231 kişi hayatını kaybetti.

TABLO DEĞİŞTİ

Öte yandan Sağlık Bakanlığı, günlük vaka ve vefatlarla birlikte aşılama oranlarının da yer aldığı tabloda değişikliğe gitti. Yayımlanan yeni tabloda illerin iki doz aşı oranları yer aldı.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Yeni tabloyu sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Koca, “GÜNLÜK COVİD-19 TABLOMUZ DEĞİŞTİ. Bugünden itibaren, il bazında, ilk doz yerine, en az iki doz aşı olanların oranlarını paylaşacağız. Aşılarımızı yaptırarak vaka sayılarını düşürelim, can kayıplarımızı azaltalım. İlk doz aşıda önemli bir mesafe kaydettik” dedi.

2 DOZ AŞIDA KIRKLARELİ BİRİNCİ

İl bazında en az iki doz aşı olanların oranının yer aldığı tabloda Kırklareli birinci sırada yer aldı. Kırklareli’yi sırasıyla Muğla, Eskişehir, Çanakkale, Amasya, Edirne ve Ordu izledi.

SON SIRADA ŞANLIURFA VAR

İki doz aşılamada en son sırada ise Şanlıurfa yer alıyor. Kenti; Mardin, Bitlis, Batman ve Muş takip ediyor.

AŞILAMADA SON DURUM

Güncel verilere göre, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 85.10, ikinci doz ortalaması yüzde 68.13, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 105 milyon 611 bin 261 oldu.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 19 Eylül verilerine göre, dün 338 bin 873 test yapılmıştı. Dün, 26 bin 398 vaka tespit edilirken, 213 kişi hayatını kaybetmiş ve 27 bin 160 kişi sağlığına kavuşmuştu.

banner261
Yorumlar (4)
Maraşlı 1 ay önce
Ülkede tuvaletler hariç sosyal mesafe kalmadı ne bekliyorsunuz.
Ökkeş46 1 ay önce
Birkaç gün önce aldığım bilgiye göre ismini yazamayağım bir yerel marketin ortağı üç kardeş baskılar sounucu aşı yaptırmışlar. Şimdi biri yoğun bakımda ölümle pençeleşiyor, biri serviste. Diğer ise evde ama pek sağlıklı değil. 2 yıldır çeşitli yerlerde yazıyorum. Lütfen karşıt görüşleri komplo teorisi olarak almayın. Görüştüğümüz bazı doktorlar karşıt görüşlü insanları komplo teorici ilan ederlerken şimdi onlarda uyandı. Teslim olmayın. Algıda seçicilik yapılarak oluşturulan tablolara, sözde bilimsel gözüken istatistik bilgilerine itibar etmeyiniz. Medya haberlerinde çok dikkat etmeli, halka karşı sorumlu olduklarını unutmamalı. iyi yayınlar...
Hasan 1 ay önce
Milletle dalga geçiyorlar resmen
A 1 ay önce
KIRIKKALE DE HASTALIK ORANI NE ACABA
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı