Milletvekili Adayları Projelerini Anlattı

12 Haziran seçimlerinde siyasi partilerden Kahramanmaraş milletvekili adayı olarak gösterilen isimler, Kent Konseyi tarafından organize edilen programa katılarak projelerini paylaştılar. Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, “Kent Konseyi olarak sizden beklentimiz iktidarıyla muhalefetiyle birlik olmanızdır. Eğer birliktelik sağlanırsa, ülke geneline verilen hizmetlerden şehrimiz en üst düzeyde istifade edecektir” dedi.

Milletvekili Adayları Projelerini Anlattı

Arıkan'ın daveti ile bir araya gelen milletvekili adayları Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda konsey üyelerine kendilerini tanıtıp, çalışmaları hakkında bilgiler verdiler. Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Başkan Yardımcıları Cevdet Kabakçı ve Özcan Konuklar'ın da katıldığı toplantıda konuşan Arıkan, bu buluşmanın Kahramanmaraş için bir kazanım olduğunu söyledi. Arıkan, Kent Konseyinin hiçbir siyasi kuruluşun güdümünde olmayan siyaset üstü bir kuruluş olduğunu belirterek, adaylardan beklentilerinin Kahramanmaraş'ın menfaati doğrultusunda birliktelik içerisinde hareket edilmesi olduğunu söyledi. Arıkan, “Eğer birliktelik sağlanırsa, ülke geneline verilen hizmetlerden şehrimizin en üst düzeyde istifade ettireceğinize, lobi çalışmalarıyla şehrimizin hem hizmet almasına hem de tanıtıma katkı sağlayacağınıza, şahsi kaygılardan dolayı risk almayıp sorunları ötelemeyeceğinize, önceliğinizin ve ortak paydanızın daima Kahramanmaraş olacağına inancımız tamdır” diye konuştu. Konseyin çalışmaları hakkında da bilgiler veren Arıkan, sivil anayasa, sivil demokrasi ve sivil inisiyatif gibi kavramların her geçen gün arttığı toplumda sivil toplum kuruluşlarının da ortak paydasının kent konseyleri olduğunu belirtti. Arıkan şöyle konuştu: “Kent konseyleri seçilmiş ve atanmış idareciler ve sivil toplumla beraber ortak bir yönetim anlayışıyla yaşadıkları şehrin yönetiminde rol alırlar. Bu bağlamda fikir alışverişinde bulunma, sorunları dile getirme kamu oyu oluşturma ve herkesi bir şekilde yönetime dahil ederek fertleri sorumlu ve bilinçli bireyler haline getirir. Yanlış bilinegelen proje üretmek ise kent konseylerinin asli görevi olmamakla birlikte üretilen projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlar.” Daha sonra, siyasi parti milletvekili adayları sırayla söz alarak çalışmaları hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 8 yıl Önce

biz nasıl bir şehiriz arkadaş toplanıyoruz toplanıyoruz ama nedense hiç bi sonuş elde edemiyoruz.ordaki millet vekili adaylarının projesi falan yok arkadaşlar birbirleriyle hasret giderdiler işte orada bulunan diğer insanlarda biz burdayız bizi unutmayın falan diye ordalardır.yani kaba bi tabirle şakşakcılık.

aslanbey
aslanbey - 8 yıl Önce

Proje için mali destek şart parasız pulsuz proje ortaya koysanız bile bunu hayat geçirmek için kaynak gerekli.Bu yüzden K.maraş'ın biran önce büyükşehir olması gerekir.

Selim,
Selim, - 8 yıl Önce

Hani proje ben proje filan göremedim...

mustafa
mustafa - 8 yıl Önce

muhalefet partili şehirlere birer birer çılgın projeler açıklanıyor.K.maraşın çılgın projesi yok neden mi çünkü her seçimde akp ye yüksek oy verdiğimiz için olabilir.belediye başkanının bu başkanlığı yapamadığından olabilir.şehrin büyüklerinin k.maraş halkı adına hiçbir şey istemediğinden olabilirmi.acaba

Mutlu
Mutlu - 8 yıl Önce

Zenginin parasiyla fakirin hülyasi bitmez derler. CHPnin yelkenine biraz yel esti diye bu kadar umutlanmasin , milletimiz CHP yi taniyor.Kendimd4en konusuyorum Türkiyede CHP den baska parti kalmasa dahi oyumu Kagit fabrikasina atarim, bari sonunda kagit olarak geri döner fakat CHPye atmam. Cünkü CHP degismez degisemez genlerinde bu özellik yoktur .Bakmayin kilicdaroglunun palavralarina , diyelimki kazandi atip tuttugu sözleri yapabilecekmi dersiniz? hayir. O kalp yok onlarda.Ben CHPyi yasadim biliyorum .Millete yaptiklari ihanetleride biliyorum .Rahmetli Menderesin zamaninida biliyorum .

SIRADAKİ HABER

banner122