Fatih Mehmet Erkoç: 4 yılda yapılmayan bir şey kalmadı

15 Temmuz Millet Bahçesi ile Türkiye yeşil hareketini başlatan, 4 yılda 4 büyük ödül alan ve Türkiye’ye sosyal belediyeciliği örnek projeler üreten Fatih Mehmet Erkoç, 4 yılda hangi projeleri yaptığını icraat sunumu ile paylaştı.

SİYASET 17.11.2018, 10:35
Fatih Mehmet Erkoç: 4 yılda yapılmayan bir şey kalmadı
banner257

15 Temmuz Millet Bahçesi ile Türkiye yeşil hareketini başlatan, 4 yılda 4 büyük ödül alan ve Türkiye’ye sosyal belediyeciliği örnek projeler üreten Fatih Mehmet Erkoç, 4 yılda hangi projeleri yaptığını icraat sunumu ile paylaştı.

Mehmet Akif Kültür Merkezinde 4 yıl önce büyükşehir belediyesi başkan adayı gösterildiği gibi bir kabalalığa seslenen  söz verdiğimiz bütün projeleri yapacağız diyen Erkoç, bugün projeleri bitirdik dedi. Yaklaşık 1 saat 12 dakika sahnede kalan, Erkoç, kültür, ulaşım, alt yapı, turizm, endüstri 4.0, ve bir çok konuyu anlattı. Kuzey Çevre yolu ile ilgili oluşturulan spekülatif haberlere tepki gösteren Erkoç, yolun Büyükşehir Belediye’sine maliyetinin 45 milyon olduğunu söyledi.
DÖNÜŞÜM YAŞADIK
4,5 yıl önce Kahramanmaraş’ın büyük bir dönüşüm yaşadıklarını belirten Erkoç: “Yeni Büyükşehir yasası ile 30 Mart 2014’te Kahramanmaraş Büyükşehir oldu, hem de bütün şehir oldu. İl genelinde bir büyük reform yapıldı. Daha doğrusu 30 Büyükşehirde yerel yönetim reformu yapıldı. Kahramanmaraş’ımızda yeni bir başlangıç oldu. Tabi büyükşehir yasası ile 50 belde belediyesi kapandı. Özel idare kapandı. Yaklaşık 500’e yakın köy mahalle oldu. İl genelinde 14.500 KM bir alan ve 6 bin 500 KM yol ağı Büyükşehir’e geçti. Daha önce şehri merkezi 350 KM kareydi, 350 KM kareden Büyükşehir ile beraber 14 bin 500 KM kareye çıktı bu alan. Nüfus 1 milyon 126 bin oldu. Mahalle sayımız 100 civarındaydı. 700 mahalle oldu. 
ÇOK HIZLI PLANLAMA YAPTIK
Çok hızlı bir şekilde bu planlamaları yaptık ve yoğun şekilde halkımıza verdiğimiz sözleri yerine gelmesi için yola çıktık. Şehrimize toplamda belediye bütçemizden 1.6 milyar TL’lik yaptığımız yatırımlar. Hükümetimiz ile yaptığımız birçok ortak yaptığımız projelerde bunun dışında. Bunun yaklaşık 1 milyar 265 milyon TL’si büyükşehir diğeri de 416’sı da KASKİ’ye ayrıldı” dedi 
ALTYAPIYI ÇÖZDÜK
Erkoç şöyle konuştu: “50 belde belediyesi kapandı, Özel İdare kapandı. Özellikle Kahramanmaraş’ta köyden mahalleye dönen yerlerde ciddi altyapı problemleri vardı. Özel idare ve belde belediyelerin kapanması ile birlikte büyük sorun yumağı ile karşı karşıya kaldık. Çok hızlı bir şekilde buralara müdahale ettik. Çünkü acil bir durumdu, büyükşehir yasası ile vatandaşlarımızın kafası karışıktı. Ne getirecek? Ne götürecek? Diye. Böyle bir kriz ile karşı karşıya kalmaları özellikle belediyelerin ve özel idarenin kapanması ile görevi devir aldık. İl genelinde 4 bin 600 KM yol yaptık. Bin 100 km sıcak asfalt, bin 500 satik kaplama, 500 KM parke ve bin 500 KM stabilize yol yapıldı. İnşallah bunlarda gelecekte asfaltlanacak. 300 milyon civarında yatırım yaptık ve  ilk defa bir çok mahallemizi beldemizi , ilçemizi sıcak asfalt ile tanıştırdık. Buradaki nihai hedefimiz tüm staik kaplama yaptığımız yollarında, sıcak karışıma dönüşene kadar çalışmalarımız devam edecek. Tüm ilçelerimiz de yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. İlçe merkezlerimizde de yoğun çalışmalar yaptık. Çünkü acildi yol çalışmaları. 
RİNK HAT
Nüfusumuzun da yoğun bir kısmı ilçelerde ve mahallerimizde yaşamakta.  Şehir merkezinde yeni bulvarlar, köprülü kavşaklar yaptık. Şehir trafiğini bulvarlar ile çözdüğümüze inanıyoruz. Şehrin çevresinde rink hat oluşturuyoruz. Birçok modern şehirlerde, yayalardan arındırılmış ve hızlı işleyen yollar var. İşte Kuzey Çevre Yolu dediğimiz yolda bu doğrultu da hayata geçireceğiz. Güneyde ki sümbüllünün bağlı olduğu Mehmet Ali Kısakürek, doğu da sanayi bölgesindeki yol, yine batıda ki bağlantıları ile şehrimizin etrafını rink hatlar ile şehrimizin trafiğini çözüyoruz”
AYRINTILAR GELİYOR

Yorumlar (27)
Sebahattin Şahin 3 yıl önce
Uluslararası Hayvanat Bahçesi Projesi vardı sayın başkan kılavuzlu mevkiinde yapılacağı açıklanmıştı nerede ?
adem 3 yıl önce
Başkanım isterseniz seçimlerde bir kitapçık dağıtmıştınız isterseniz ona bir bakıverin
TARIK 3 yıl önce
ALT YAPIYI BİTİRMİŞ HER YAĞMUR YAĞMASINA HERYERİ SEL GÖTÜRÜYOR,BİR ÇOK YOL GİBİ AĞCALI YOLU KÖSTEBEK YUVASI GİBİ ASFALTI BİTMİŞ BAKIM YOK,ALİYE BEGOVİÇ PARKI DAHA GENİŞ PROJE İDİ YAPTIK DİYOLAR YARIM BIRAKTILAR DAHA NELER NELER YAZSAM SIĞMAZ TEKKE KENTSEL DÖNÜŞÜM NOLDU VS. VS.
bg 3 yıl önce
plaj ne oldu? diğerlerini saymıyorum.
Sade vatandaş 3 yıl önce
Laf salatasina devam
Maraşlı 3 yıl önce
Cumhurbaşkanımızın Metal yorgunluğu olan beledi başkanları dinlenecek dedigi zamana kadar maraşta çivi çakılmadı. Ondan sonra panik halinde plansız programsız sadece tirübünlere oynama amaçlı yapılan işler var. Eğer Ak parti mevcut belediye başkanlarını degiştirmezse en çok oy aldığı yerlerde bile şok yaşayabilir.
Ertuğrul 3 yıl önce
Göreve geldiğinizin ilk üç yılı yatmasaydınız söz verdiklerimizin hepsini yapardınız şimdi bizi yaranmak için söz verdik yaptık demeyin
46 46 3 yıl önce
Sır barajı üzerinden köprü yapacaktınız projesi seçilmeden önce cebimde diyordunuz.???
ASLAN 3 yıl önce
HANİ PLAJ SAYIN BAŞKAN SÖZ VERİPTE YAPMADIN DOLGUYU YAPTIN ÖYLE BEKLİYOR
Aslan 3 yıl önce
Kıbrıslı kardeş hangi köye gittin ede Maraş’da köymü kaldı her taraf mahalle oldu başkanın yalakalarından birisisin herhalde
M Ali Küçüktüfekçi 3 yıl önce
bir dondurmacıya gücü yetmeyene bakın hele
Cenk 3 yıl önce
Yav bi git Allahaşkına! Enayi ya da salağa benziyor muyuz?
cebrail 3 yıl önce
belli belli sensin.
yasin özdemir 3 yıl önce
yıldız evler inşaatı neden başlanmadı
ahmet hıdır 3 yıl önce
SEL ALSADA MARAŞI BOLCA PARK YAPTIK ELHAMDÜLİLLAH
TC'li 3 yıl önce
yol yapın yol... hal kavşağı öyle rezil olduktan sonra istersen yüzyılın projesini yap fossssss
KIBRISLI 3 yıl önce
ben k.maraşın yabancısıyım daha önce k.maraşa geldim öyle gezmeye inanki normal bir ilçeden farkı yoktu inanın geçenlerde yine geldim bu sefer bambaşka şehir. kayak merkezi ile bazı yollarda alt geçitleri ile yolları ile gelişmiş dondurma festivali kitap fuarı hele hele iki tane köye gittik her tarafı parke taş. fatih erkoç çok başarılı bir belediye başkanı gerçekten şehir ile iç içe bir başkan canı gönülden tebrik ederim.ki eger yapamadığı bir projesi varsa bekleyin sabredin. şehrin her tarafı parklarla çevirili insan girerken mükemmle bir vizyon görüyor.HELAL OLSUN FATİH BAŞKAN.
BÜYÜK ŞEHİRE BÜYÜK BAŞKAN
SELAMETLE
NOT:TARAFSIZIM HİZMETTE HANGİ PARTİ OLURSA OLSUN HDP HARİÇ TABİKİ ELEŞTİRİDE YAPARIZ ÖVGÜDE
hanif 3 yıl önce
Sizdemi trollüğe başladınız , çakma nicle alttan alttan erkoça yağ çekiyorsun bir de utanmadan , kıbrıslı yalancıya tır çarpsınmı
Büyük mü şehir ? 3 yıl önce
Ben Maraşın büyükşehir olduğuna merkezden ilçelere eski kasabalara belediye otobüs seferleri konursa ulaşım fiyatları bu sayede birazcık düşerse ancak o zaman anlarım. Kırsaldaki ücra köşedeki insana büyükşehir ulaşmıyorsa ilçe merkezinden il merkezine gelmek bugün 15-20 tl arasındaysa orada sıkıntı vardır.
çözüm . GÜNDE İKİ DEFA DA OLSA KARŞILIKLI OTOBÜS SEFERLERİ KOYMAK
46 46 3 yıl önce
Büyük şehir olunca maraşa oluk oluk para akacaktı.nerede bu cukkalar.bir hal kavşağını bile yapamadınız.eşşeğe binmek bir ayıp inmek iki ayıp.
yavuz 3 yıl önce
sayın başkan Güneş evlerden büyük hastaneye yol açtıracazğız demiştiniz yaptırmadınız ayrıca güneş evler projesinde camide vardı yapılmadı bin beş yüz konut yaptırdınız ama okul yok
Mehmet 3 yıl önce
Plaj on numara olmuş varya harika bronz lasiyor insan süper olmuş eline sağlık ha ha ha
Sade vatandaş 3 yıl önce
Ye kürküm ye, insanı keriz yerine koyan bir siyasi sistem ve şak şak cıları. Yapmış mış. 3 , 5 zengine hizmet eden Allah kitap kisvesi altında gününü gün eden bir yapının parçası.
Hancı 3 yıl önce
Sır barajına köprü yapılacak ti noldu yapıldı da bizmi kör olduk
vatandaş 3 yıl önce
1 saat 12 dakika nasıl yaklaşık bir zaman dilimi çözemedim!!!
Hanif 3 yıl önce
Diğer sayfayada yazdığım yorum gibi , bu kadar icraatları cebindenmi yaptın , bu yapılanları milletimizin paraları ile yaptık milletimize müteşekkiriz deyin gurura kibire gerek yok , sayın diin kardeşim fatih
Bu arada altyapıyı yaptık demişsinde geçenki yağmurda memleket ne hale geldi gördük , artık asli işini olan doğalgaz ve sıhhı tesisat işine dönmeniz ümidüyle
Ahmet AZAK 3 yıl önce
Hani Elbistan-Kahramanmaraş arası 90 km.'e düşürecektin?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Haziran 2021
İmsak 03:16
Güneş 05:04
Öğle 12:38
İkindi 16:31
Akşam 20:03
Yatsı 21:43