Kahramanmaraş'ın su sorunu, TBMM'ye taşındı

Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, susuz mahalleler sorununu TBMM'ye taşıdı.

Kahramanmaraş'ın su sorunu, TBMM'ye taşındı

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesine bağlı Darıovası ve Elifağızlı mahallelerinde yaşanan ‘su sorunu’nun uzun süredir çözülememesi üzerine mahalle sakinleri perişan oldu. Vatandaşların temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak duruma gelmesi üzerine CHP’li Ali Öztunç, konuyu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin önüne getirerek, “Bu mahallelerimizin suyu ne zaman verilecek?” sorusu yöneltti. Öztunç, Bakan Pakdemirli’nin yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu önergede kalıcı çözüm vurgusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Andırın’ın Darıovası ve Elifağızlı mahallelerinde yaşayan vatandaşların su çilesinin bir an önce çözülmesi adına harekete geçti.

“HALK PERİŞAN EDİLMİŞTİR!”

Mevzu bahis mahallelerin aynı kaynaktan şebeke suyu ihtiyacının karşılandığının altını çizen Öztunç, “Bu mahallelere verilen su için yapılan ölçümlerde içilemez raporu verilmiş ve mahallelerin suyu kesilmiştir. Yaklaşık 900 hanenin yaşadığı bu mahallelere bir haftadır su verilememektedir. Mahalle halkı susuz, hayvanlar susuz, tarlalar susuz kalmış, hak perişan edilmiştir” ifadelerini kullandı.

“YEREL YÖNETİCİLER NEDEN BİR GİRİŞİMDE BULUNMADI?”

Öztunç, Bakan Pakdemirli’den şu sorulara yanıt vermesini istedi;

1 Söz konusu mahallelere neden bir haftadır su verilmemiştir. Yerel yöneticiler susuz mahallelerin su ihtiyacının karşılanması için neden hiçbir girişimde bulunmamışlardır?

2 Bu mahallelerimizin su sorununun çözümü için ne gibi tedbirler almayı düşünüyorsunuz? Kalıcı bir çözüm düşünüyor musunuz?

3 Bu mahallelerimizin suyu ne zaman verilecektir?

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 12:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
smtkmlk
smtkmlk - 8 ay Önce

Adam...

Mahir beycim K.Maraş ı ağzına bile almazdan ADAM mahallelere indi.

ALİ YILDIRIM
ALİ YILDIRIM - 8 ay Önce

Bu adamı seviyorum da Andırın’ın Darıovası ve Elifağızlı mahallelerinde akp % 85 oy alın bu adama yine oy çıkmaz millet kafası çalışmaz olmuş

Asteriks
Asteriks - 8 ay Önce

AKP belediyeciliği artık iflas etmiştir. Birkaç reklam projesi yapıp sürekli onu gündemde tutuyorlar. Halkın dertleriyle dertlenemez oldular. Artık varsa yoksa kendi cepleri.

Ahmet
Ahmet - 8 ay Önce

Hayatımda CHP ye oy vermedim ama sanırım bu adama oyumu vereceğim.

Oğuzhan karateke
Oğuzhan karateke - 8 ay Önce

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Türkiye Cumhuriyeti’nin 23 Nisan 1920’de kurulmuş olan yasama organıdır. TBMM ise bu organın kısaltılarak yazılmış halidir. Küçük harflerle yapılan kısaltmalara getirilen eklerde kelimenin okunuşu esas alınır. Büyük harflerle yapılan kısaltmalara getirilen eklerde ise kısalt­manın son harfinin okunuşu esas alınır. Ancak bu kuralın iyi bilinmemesi yanlış yazımlara neden olur.  TBMM’ne gibi hatalı kullanıma maruz kalan kelimenin doğru yazımı TBMM’ye şeklinde olmalıdır.Kaynak TDK SÖZLÜĞÜ

Ede
Ede - 8 ay Önce

Olurmu arkadas belediye hersene iftar yaptiriyo ya millete

bilgin
bilgin - 8 ay Önce

sayın vekil;
susuz şehirler, çöp yığınları, yolsuzluklar deyince akla hangi partinin geldiğini bu millet çok iyi bilir
onun için bize siyaset yapmayın lütfen

kürşad
kürşad - 8 ay Önce

yav madem bu kadar ilgiliydin milletin sorunlarını mahalle bazına kadar inecek şekilde tespit etmşitin, mahir, ali, ökkeş, hasan, hüseyin, ahmet, her neyse artık adı siyasetçinin, madem adamsın madem dürüstsün neden seçim öncesi bu ataklar, adam olan zamanında yapar bu talepleri, oy zamanı geldiginde partisine şahsına vesair neye hizmet ediyosa, bunu beklememesi gerekiyordu hepsi aynı arkadaş ya......a.b.c.d.

GAZİPAŞALI
GAZİPAŞALI - 8 ay Önce

Ali ağabey'de olmassa KahramanMaraş'ın mecliste adınıda anan yok zaten .

melodi
melodi - 8 ay Önce

maraşın diğer vekilleri bir yana Ali bey bir yana MaşAllah tek başına götürüyor maraşın sorunlarını


SIRADAKİ HABER